Избегајте од секојдневната животна рутина (27.09-15.12.2019)! 36% попуст на изнајмување викендица за едно ноќевање со капацитет до 8 лица во Вила Пирамида, с.Дихово во вредност од 5000 ден. по цена од 3220 ден.

img

Цена

3220 ден.

Вредност

5000 ден.

Попуст

36%

Заштеда

1780 ден.

Купени: 14

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

Добивате

Изнајмување викендица за едно ноќевање со капацитет до 8 лица (27.09-15.12.2019)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.09.2019 до 15.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Потребно е да ја потврдите резервацијата откако ќе купите купон на телефонскиот број 076 485 770
 • Може да комбинирате повеќе купони за повеќе ноќевања

Опис

Вила Пирамида

Вила Пирамида се наоѓа во село Дихово, над водопадите познати како „Диовски Капејнци“ и веднаш до главниот пат што води до Ниже Поле. Локацијата на вилата е во мирна, чиста и живописна средина. Вила Пирамида е идеална за секој кој сака да избега од секојдневната животна рутина и кој сака целосно да ужива,пешачи и планинари, да се релаксира и да вдишува свеж воздух за време на викенд, па дури и делничен ден.

Вилата е совршена за семејства, пријатели, парови со мали деца, поединци. Има 4 соби, две бањи, голема дневна соба, кујна и дополнителни две соби со прекрасен релаксирачки поглед. Вилата има сопствено греење кое нуди многу топол и удобен престој во текот на зимата. Кујната ги има сите потребни елементи и потрошен материјал за готвење. По барање на гостите, вилата ви нуди и традиционален појадок.

Покрај тоа, вилата е идеална за организирање на мали, приватни и уникатни прослави како родендени или ангажман партии, ако сте заинтересирани да имаат нешто различно од другите. Ако барате релаксирачка атмосфера гледате на вистинското место. За дополнителни прашања во врска со вилата или што друго е предвидено во страната ние сме на вашата услуга.

 • Вилата е опремена со 4 спални соби
 • Кујна,трпезарија и дневен престој
 • Комплетно купатило и уште едно засебно ВЦ
 • Сопствен паркинг
 • WI-FI
 • Централно греење
 • Вграден камин
 • Поглед кон Баба Планина

Grouper интересни факти за Битола

 • Градот е познат под името Град на Конзулите, бидејќи тука се наоѓале конзуларните претставништва на европските земји во времето на Отоманската Империја.
 • Не сте биле во Битола, ако не сте пиеле кафе на Широк Сокак - пешачка зона со најголемите продавници, ресторани, театарот со опера, галерии и многу други кафулиња и клубови.
 • Градот се наоѓа на римскиот пат Виа Игнација (Via Ignatia), каде што е и античкиот град Хераклеја Линкестис.
 • Реката Драгор тече низ центарот на Битола, со тек низ селата Дихово и Братин Дол. Се влева во Црна река (1 км северозападно од селото Новаци.)
 • Саат-кулата за многумина е и симбол на градот Битола. Според легендата, кулата е изградена кога отоманските власти во градот, односно Турците, поминале по сите околни села и собрале околу 60.000 јајца од коишто направиле малтер. Од смесата измешана со камења ја изградиле кулата чии цврсти ѕидови стојат и денес неоштетени.
 • Браќата Манаки - Јанаки и Милтон биле првите филмски сниматели на Балканот. Тие биле родени во влашкото село Авдела, кое денеска се наоѓа во Егејска Македонија.
 • Старата Битолска Чаршија со околу 900 дуќани и над 140 занаети и професии го диктираа темпото на животот на целокупното население и од градот, но и од околните места.
 • Пелистер — највисокиот врв на Баба Планина, (2.601 м.н.в) претставува трет највисок планински врв во Македонија и често се користи и како име за самата Баба Планина и синоним за градот Битола.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.