Посетете го фестивалот на дрворез во Боровец (18.05-19.05.2018)! 20% попуст на наем на вила за 2 ноќевања по избор: Vila Jagoda или Vila Malina

РАСПРОДАДЕНО

Посетете го фестивалот на дрворез во Боровец (18.05-19.05.2018)! 20% попуст на наем на вила за 2 ноќевања по избор: Vila Jagoda или Vila Malina

Цена

6,944 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

8,680 ден.

Попуст

20%

Заштеда

1,736 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Добивате

Наем на вила за 2 ноќевања по избор во Боровец:

 • Вила Јагода стaндард (1-4 лица), цена: 8680 ден. (140 еур.) 6944 ден. (112 еур.)
 • Вила Jагода + сауна (1-4 лица), цена: 9145 ден. (147 еур.) 7316 ден. (118 еур.)
 • Вила Jагода Deluxe (1-3 лица), цена: 9532 ден. (154 еур.) 7626 ден. (123 еур.)
 • Вила Малина (1-5 лица), цена: 9920 ден. (160 еур.) 7936 ден. (128 еур.)
 • Вила Малина Deluxe (1-5 лица), цена: 10 307 ден. (166 еур.) 8246 ден. (133 еур.)

Во понудата е вклучено:

 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатено WiFi
 • Детско катче
 • Место за кошарка, одбојка и мал фудбал
 • Место за пинг-понг, тенис, кошарка и бадмингтон
 • Изнајмување на велосипеди и ролерки за возрасни 
 • Туристичка такса, данок и осигурување

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони по лице


Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.05.2018 до 19.05.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата не важи за Велигден!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Периодот на предрезервација трае макс 24 часа. 
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони по лице
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Цената на вилите се однесува за едно ноќевање
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Доплати:
 • За појадок се доплаќа 5 еур. за возрасен и за дете од 4 до 13,99 г. се доплаќа 2,5 еур
 • За вечера се доплаќа 10 еур. за возрасен и за дете од 4 до 13,99 г. се доплаќа 5 еур
 • За домашно милениче - 8 еур од вечер со вклучено легло и садови за храна и вода
 • За возрасно лице во вила Малина на дополнителен кревет се доплаќа 8 еур од ноќевање
 • Сите доплати се вршат во директно во хотелот
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Добредојдовте на првиот и единствен вид на организиран фестивал  за дрворезбарство во Боровец со демонстрации за создавање уникатна дрвени фигури. Мајстори од целата земја се собираат на фестивалот за да покажат нивните вештини за ракување со моторни пили.

Вилите Јагода 

Лоцирани се на само 2 километри (30 минути пеш) од центарот на Боровец. Вилите се опкружени со сончеви ливади и прекрасни високи дрвја. Погодни се за фамилии, брачни парови, групи на пријатели или романтичари. Вилите се отворени во текот на целата година.

Вилите се оддалечени 1,5 км од ски терените за кои секојдневно има организиран повратен превоз.

Сите Вили имаат кујна, а дел од вилите поседуваат и сауни. Сите вили имаат тераса со надворешен мебел, приватна бања и туш. Yagoda Вилите имаат 40 вили изработени од дрво и тоа: 10 луксузни вили, 10 вили кои доаѓаат со сауна, и 20 без сауна. Наменети се за 4 лица, а по потреба може да се додаде додатен кревет за возрасни или деца.

Овде гостите може да се забавуваат играјќи тенис, фудбал, ракомет, одбојка, кошарка и бадминтон. За најмалите достапни се детски игралишта и забавни игри. Велосипеди и ролери може да се изнајмат.

Сместени близу до центарот на Боровец, дрвените вили Јагода и Малина поседуваат ресторан кој нуди вкусна, домашна Бугарска храна. Паркингот е бесплатен за сите гости.

Вилите "Јагода" располагаат со

 • Соба за дневен престој со комотна софа, дополнителни два кревета, гардеробер, ТВ, и wifi
 • Спална соба
 • Опремена кујна
 • Бања
 • Тераса

10 од вилите располагаат со сопствена сауна

Вила Малина

Малина Вилите се лоцирани во близина на Вилите Јагода. Опкружени се со прекрасни и миризливи дрвја, во мирно место на крајот од градот Боровец. Оддалечени се од центарот на градот 2 km или 30 минути пеш.

Можноста да се сместат повеќе луѓе во две различни соби ги прави Вилите Малина една од омилените дестинации за големи друштва и фамилии.

Вилите Малина имаат 28 комфортни, дрвени куќи на два спрата (old-style). Имаат капацитет да сместат до 6 лица и можност да се обезбедат додатни 1 или 2 кревети на првиот спрат.

Сите Вили Малина се двокатни и поседуваат:

 • Дневна соба со кревет, простор за седење, гардеробер, ТВ, и бесплатен Wi-Fi интернет во вилата
 • Две спални на вториот спрат
 • Опремена кујна
 • Бања со туш
 • Тераса со мала маса и клупа за седење
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ