Уживање во Боровец во Октомври и Ноември! 30% попуст на наем на вила по избор: Vila Jagoda или Vila Malina

РАСПРОДАДЕНО

Уживање во Боровец во Октомври и Ноември! 30% попуст на наем на вила по избор: Vila Jagoda или Vila Malina

Цена

4,092 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

5,846 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1,754 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 2

Добивате

Наем на вила за едно ноќевање по избор во Боровец:

 • Вила Јагода стaндард (1-4 лица), цена: 5846 ден. 4092 ден.(66 еур)
 • Вила Jагода + сауна (1-4 лица), цена: 6333 ден. 4402 ден.(71 еур)
 • Вила Jагода Deluxe (1-3 лица), цена: 6731 ден. 4712 ден.(76 еур)
 • Вила Малина (1-5 лица), цена: 7174 ден. 5022 ден.(81 еур)
 • Вила Малина Deluxe (1-5 лица), цена: 7661 ден. 5332 ден.(86 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатено WiFi
 • Детско катче
 • Надворешен базен
 • Место за кошарка, одбојка и мал фудбал
 • Место за пинг-понг, тенис, кошарка и бадмингтон

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони


Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.10.2018 до 30.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Периодот на предрезервација трае макс 24 часа. 
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Цената на вилите се однесува за едно ноќевање
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Доплати:
 • За појадок се доплаќа 5 еур. за возрасен и за дете од 3 до 12.99 г. се доплаќа 2.5 еур
 • За вечера се доплаќа 10 еур. за возрасен и за дете од 3 до 12.99 г. се доплаќа 5 еур
 • За домашно милениче - 8 еур од вечер со вклучено креветче и садови за храна и вода
 • За 6то возрасно лице во вила Малина на дополнителен кревет се доплаќа 8 еур од ноќевање
 • Сите доплати се вршат во директно во хотелот
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Вилите Јагода 

Лоцирани се на само 2 километри (30 минути пеш) од центарот на Боровец. Вилите се опкружени со сончеви ливади и прекрасни високи дрвја. Погодни се за фамилии, брачни парови, групи на пријатели или романтичари. Вилите се отворени во текот на целата година.

Вилите се оддалечени 1,5 км од ски терените за кои секојдневно има организиран повратен превоз.

Сите Вили имаат кујна, а дел од вилите поседуваат и сауни. Сите вили имаат тераса со надворешен мебел, приватна бања и туш. Yagoda Вилите имаат 40 вили изработени од дрво и тоа: 10 луксузни вили, 10 вили кои доаѓаат со сауна, и 20 без сауна. Наменети се за 4 лица, а по потреба може да се додаде додатен кревет за возрасни или деца.

Овде гостите може да се забавуваат играјќи тенис, фудбал, ракомет, одбојка, кошарка и бадминтон. За најмалите достапни се детски игралишта и забавни игри. Велосипеди и ролери може да се изнајмат.

Сместени близу до центарот на Боровец, дрвените вили Јагода и Малина поседуваат ресторан кој нуди вкусна, домашна Бугарска храна. Паркингот е бесплатен за сите гости.

Вилите "Јагода" располагаат со

 • Соба за дневен престој со комотна софа, дополнителни два кревета, гардеробер, ТВ, и wifi
 • Спална соба
 • Опремена кујна
 • Бања
 • Тераса

10 од вилите располагаат со сопствена сауна

Вила Малина

Малина Вилите се лоцирани во близина на Вилите Јагода. Опкружени се со прекрасни и миризливи дрвја, во мирно место на крајот од градот Боровец. Оддалечени се од центарот на градот 2 km или 30 минути пеш.

Можноста да се сместат повеќе луѓе во две различни соби ги прави Вилите Малина една од омилените дестинации за големи друштва и фамилии.

Вилите Малина имаат 28 комфортни, дрвени куќи на два спрата (old-style). Имаат капацитет да сместат до 6 лица и можност да се обезбедат додатни 1 или 2 кревети на првиот спрат.

Сите Вили Малина се двокатни и поседуваат:

 • Дневна соба со кревет, простор за седење, гардеробер, ТВ, и бесплатен Wi-Fi интернет во вилата
 • Две спални на вториот спрат
 • Опремена кујна
 • Бања со туш
 • Тераса со мала маса и клупа за седење
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.