Посетете го Македонскиот бисер (15.10-30.11.2019)! 37% ноќевање за две лица во вила Стар Град - Охрид во вредност од 1500 ден. по цена од 950 ден.

Цена

950 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

37%

Заштеда

550 ден.

Купени: 13

 • Климентов Универзитет 27,

  Одведи ме таму

  070 802 821

  villaoldtown@yahoo.com

Добивате

Едно ноќевање за двајца во Охрид

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.10.2019 до 30.11.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резервација на телефон
 • По купувањето на купонот потребно е да го испратите на e-mail со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Потребно е да го приложите купонот при посетата на вилата

Опис

Вила Стар Град

Вилата Стар Град е позиционирана во прекрасниот дел на градот, стариот дел. Се наоѓа на оддалеченост од само 100 метри од централниот плоштад и езерото. Со својата местоположба, односно атрактивна позиција, практично во срцето на стариот дел на градот, во средина на сите позначајни културно историски споменици и знаменитости, како и фантастичниот поглед кон езерото и градот, вилата нуди вистинско уживање. Вилата располага со еден апартман, едно студио и четири двокреветни соби. Вила Стар Град нуди организирани посети и екскурзии низ Охрид со професионален туристички водич бесплатно, кои можат да се добијат со престој на минимум пет лица кои ќе престојуваат минимум два дена.

Капацитети:

 • 4 Двокреветни Соби

Во близина на Вила Стар Град се наоѓаат:

 • главната шопинг улица на 80м.
 • пошта на 80м.
 • банка на 120м.
 • менувачница на 60м.
 • ресторани и кафетерии на 100м.
 • болница на 400м.
 • плажа на 200-500м.

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.