Дестинација Македонија! Вистинско уживање во Охрид (Октомври)! До 35% попуст на ноќевање за две лица во соба или студио во Вила Стефанија

img

Цена од

1500 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2170 ден.

Попуст

31%

Заштеда

670 ден.

Преостанато време

Добивате

Понудата е за ноќевање во сместување по избор

Опции на понудата:

Ноќевање за две лица во соба 2,170 ден. (35 еур)
1,500 ден. (24 еур)
Ноќевање за две лица во студио 3,100 ден. (50 еур)
2,000 ден. (32 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.07.2021 до 31.10.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • По купување на купонот потребно е истиот да го испратите на е-маил адреса од апартманите со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • За 2 деца до бесплатен престој во студио
 • Во студио може да ноќеваат двајца возрасни + две деца
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето
 • Време е за тимска дружба со колегите! Прати ни барање за тим билдинг патување од компанија и добиј понуда за некоја од најубавите дестинации низ Македонија. Пополни ја формата на следниот ЛИНК
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Во Стариот град Охрид, 200 метри од брегот на Охридското Езеро, се наоѓа Вила Стефанија која нуди поглед на езерото. Бесплатен Wi-Fi е на располагање. Сите апартмани и соби во Вила Стефанија имаат кабловска телевизија и приватна бања. Некои соби, исто така, имаат кујна и посебна дневна соба. Бесплатен јавен паркинг вклучувајќи го и просторот пред големата порта, која е на 7 минути пешачење. Вила Стефанија се наоѓа на 15 километри од Охридскиот аеродром. На само 500 метри, гостите можат да најдат бројни историски споменици во историските населби.

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.