Дестинација Македонија! Вистинско уживање во Охрид во Ноември! До 52% попуст на ноќевање во соба или студио во Вила Стефанија

Цена од

1300 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2170 ден.

Попуст

40%

Заштеда

870 ден.

Добивате

Понудата е за ноќевање во сместување по избор

Опции на понудата:

Ноќевање во соба 2,170 ден. (35 еур)
1,300 ден. (21 еур)
Ноќевање во студио 3,100 ден. (50 еур)
1,500 ден. (24 еур)
3 ноќевања во студио 6,000 ден. (97 еур)
4 ноќевања во соба 6,000 ден. (97 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.10.2020 до 30.11.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • За закуп на двокреветен апартман потребно е да купите 2 купони по ноќевање, односно да престојуваат две лица.
 • По купување на купонот потребно е истиот да го испратите на е-маил адреса од апартманите со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • За 2 деца до бесплатен престој во студио
 • Во студио може да ноќеваат двајца возрасни + две деца
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Во Стариот град Охрид, 200 метри од брегот на Охридското Езеро, се наоѓа Вила Стефанија која нуди поглед на езерото. Бесплатен Wi-Fi е на располагање. Сите апартмани и соби во Вила Стефанија имаат кабловска телевизија и приватна бања. Некои соби, исто така, имаат кујна и посебна дневна соба. Бесплатен јавен паркинг вклучувајќи го и просторот пред големата порта, која е на 7 минути пешачење. Вила Стефанија се наоѓа на 15 километри од Охридскиот аеродром. На само 500 метри, гостите можат да најдат бројни историски споменици во историските населби.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.