Вистинско уживање во Охрид (15.09-15.11.2019)! До 44% попуст на ноќевање во соба или студио во Вила Стефанија

Цена од

999 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1538 ден.

Попуст

35%

Заштеда

539 ден.

Купени: 2

Добивате

Понудата е за ноќевање во сместување по избор

Опции на понудата:

Ноќевање во соба 1,538 ден. (25 еур)
999 ден. (16 еур)
Ноќевање во студио 2,153 ден. (35 еур)
1,199 ден. (19 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.09.2019 до 30.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • За закуп на двокреветен апартман потребно е да купите 2 купони по ноќевање, односно да престојуваат две лица.
 • По купување на купонот потребно е истиот да го испратите на е-маил адреса од апартманите со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • За 2 деца до бесплатен престој во студио
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања

Опис

Во Стариот град Охрид, 200 метри од брегот на Охридското Езеро, се наоѓа Вила Стефанија која нуди поглед на езерото. Бесплатен Wi-Fi е на располагање. Сите апартмани и соби во Вила Стефанија имаат кабловска телевизија и приватна бања. Некои соби, исто така, имаат кујна и посебна дневна соба. Бесплатен јавен паркинг вклучувајќи го и просторот пред големата порта, која е на 7 минути пешачење. Вила Стефанија се наоѓа на 15 километри од Охридскиот аеродром. На само 500 метри, гостите можат да најдат бројни историски споменици во историските населби.

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.