Дестинација Македонија! 60% попуст на ноќевање со појадок во сместување по избор во Хотел Вила Тодоров , Кожуф планина во вредност од 1240 ден. по цена од 490 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! 60% попуст на ноќевање со појадок во сместување по избор во Хотел Вила Тодоров , Кожуф планина во вредност од 1240 ден. по цена од 490 ден.

img

Цена

490 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,240 ден.

Попуст

60%

Заштеда

750 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 4

 • Ски центар Кожуф

 • 075 218 032

 • todorovm4@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Ноќевање со појадок за едно лице во сместување по избор:

 • Трокреветно студио
 • Четворокреветен апартман

* За престојување во трокреветно студио потребно е да купите 3 купони, односно да престојуваат 3 лица
* За престојување во четворокреветен апартман потребно е да купите 4 купони, односно да престојуваат 4 лица


Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.09.2017 до 15.11.2017
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку телефон 
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од апартманите со цел да ја комплетирате резервацијата 
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој 
 • Превозот не е вклучен во понудата

Опис

Природата треба да се почувствува, но овој пат ви се нуди можност подолг период да останете и да ги уживате природните убавини што ги нуди Кожуф.

Вила Тодоров нуди ноќевања во трокреветни студија и четири креветни апартмани. Располагаме со 4 трокреветни студија и 4 четирикреветни апармани со вкупен капацитет од 32 легла.

Grouper водич

Кожуф е планина која се наоѓа на границата помеѓу Македонија и Грција. Највисок врв на Кожуф е врвот Зеленбрег висок 2.171 метар.

Кожуф изобилува со огромен воден потенцијал од која извират многубројни реки. За планинарите и љубители на планината реката Дошница е една од најубавите и најчисти реки во Македонија. Од изворот под Зеленбрег до вливот во Вардар нема никаков индустриски објект кој ја загадува. Таа е најчистата река во која опстојуват пастрмката, кленот, ракот и други. На Кожуф сè уште опстојува рисот како редок и заштитен вид.

Растителниот свет е богат со најразновидни видови, но најатрактивни се лековитите билки и дрвото (Arbutus andrachne) или во народот познат како „гол човек“, кој е заштитен со закон. „Гол човек“ е ендемичен вид зимзелено дрво чија кора е со црвена боја и лушпеста, а која се менува двапати годишно. Таа е нежна како човечката кожа и оттаму потекнува народното име на дрвото.

На надморска височина од 850 метри се наоѓа локалитетот Смрдлива Вода, познат по изворот на минерална вода со специфичен мирис и со лековити својства, кои се користат за лекување на заболувања на желудникот и на бубрезите.

на Кожуф се наоѓа скијачки центар чија изградба започнала во 2001 година. Центарот е најсовремено опремен и располага со два ски-лифта, со капацитет на носење по 3.000 скијачи за еден час до врвот на жичарницата, еден шестосед (единствен од таков тип на Балканот), ресторан, бачило, 16 апартмани и скијачки патеки во должина од 16 км. Овој центар располага и со опрема за вештачки снег. Во далечната 1953 година бил изграден домот на Висока чука (на 1.100 м.н.в)

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ