Дестинација Македонија! Релаксација во Елен Камен, Струга во Октомври! 50% попуст на ноќевање во сместување по избор во Вила Ерос

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! Релаксација во Елен Камен, Струга во Октомври! 50% попуст на ноќевање во сместување по избор во Вила Ерос

img

Цена

1,116 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,232 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1,116 ден.

Купени : 2

 • Елен Камен, Струга

 • 078 333 619

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 20:00 Саб-Нед: 08:00 - 20:00

Добивате

Едно ноќевање во сместување по избор во Вила Ерос, Елен Камен:

 • Едно ноќевање во апартман за 4 лица (2 возрасни + 2 деца), цена: 2232 ден. 1116 ден.(специјална Mastercard цена: 1060 ден.)
 • Едно ноќевање во апартман за 5 лица, цена: 2976 ден. 1488 ден.(специјална Mastercard цена: 1414 ден.)
 • Едно ноќевање во апартман за 6 лица, цена: 3720 ден. 1860 ден.(специјална Mastercard цена: 1767 ден.)

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена!

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2018 до 31.10.2018
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • По купувањето на купоните истите потребно е да се испратат на [email protected]
 • ​Превозот не е вклучен во понудата
 • По истекот на наведениот рок, купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓа сумата и не може да биде вратена
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

Вилата се наоѓа во населбата Елен Камен, Струга или на само 300 м од Хотел Изгрев. Во близина на Вилата е и Манастирот Св. Богородица, с.Калишта, автокамп Ливадиште и с.Радожда. Во населба Елен Камен владее апсолутен мир. Ова место е погодно за одмор, релаксација и полнење на батерии.

Струга е сместена е во подножјето на планината Јабланица, на североисток од Караорман и на југоисток од Галичица. Лежи во Охридско-Струшката котлина, на северниот брег од Охридското Езеро, непосредно на местото каде се излива реката Црн Дрим од Охридското Езеро. Прекрасната природна околина е тоа што го прави градот да биде толку единствен. Струга е мултикултурен град каде на едно место можете да ги видите сите автентични убавини за Македонија - езеро, планина, река и прекрасна природа.

Grouper водич

Старата чаршија во Струга претставува збир од најразлични занаети, меѓу кои може да се насети миксот од култури со кои овој град е обоен. Доколку се најдете тука, задолжително седнете во некоја од околните слаткарници, и за „ситни пари“ задоволете ги максимално вашите сетила. Во последните години во Струга може да се ужива во одлично уредени плажи од светски калибар, па иако летото заврши сепак појдете да испиете едно кафе со поглед на прекрасното Охридско Езеро. Секако не пропуштајте да посетитие некое од живите кафулиња долж реката Дрим кои се одлуични и за вечерни излегувања. Уште една работа која вреди да се посети во Струга е и спомен домот на Браќата Миладиновци е подигнат во знак на благодарност на Димитар и Константин Миладинов и за се она што направија за македонската национална преродба. Оваа значајна институција се наоѓа во улицата која што го носи нивното име.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ