Дестинација Македонија! До 38% попуст на ноќевање за двајца во соба или апартман + вкусен традиционален македонски појадок + прошетка низ винаријата во винарија Попова Кула

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! До 38% попуст на ноќевање за двајца во соба или апартман + вкусен традиционален македонски појадок + прошетка низ винаријата во винарија Попова Кула

Цена

1,900 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,075 ден.

Попуст

38%

Заштеда

1,175 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 91

 • Булевар на виното бр. 1, Демир Капија Демир Капија, Macedonia (Македонија), 1442

 • 076 432 630

 • reservation@popovakula.com.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Ноќевање за двајца со појадок во сместување по избор:

 • Двокреветна соба - цена 3075 ден. 1900 ден.
 • Апартман - цена 4920 ден. 3450 ден.

Двата пакети за ноќевање вклучуваат:

 • Прошетка низ Винаријата 
 • Традиционален појадок за двајца (пишии, мармалад од модри сливи, мармалад од смокви, џем од боровинки, тараненик (кори+тарана), пита со праз и сирење) или појадок од стандардно мени.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.10.2017 до 25.12.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резервација
 • По купувањето на купонот потребно е да го испратите на e-mail со цел да ја довршите резервацијата
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе ноќевања

Опис

Демир Капија  е мало гратче во Ниска Македонија непосредно пред познатата Демиркаписка Клисура од левата страна на реката Вардар. Демир Капија е важна железничка станица и се наоѓа непосредно до меѓународниот автопат Е75. Името на овој град има значење Железна Порта или Железна Врата на турски.

Винарија Попова Кула

Во ресторанот на Попова Кула ќе Ве услужиме со нашите најубави традиционални оброци, како и храна од различни интернационални кујни. Со помош на нашиот професионален дегустатор на вино можете да направите избор за вашата винска дегустација. Типичната дегустација вклучува 5 различни типови вино со соодветно сирење, пршути и десерт, а нудиме и гастрономска винска дегустација од 5 различни типови вино со компатибилен целосен оброк.Нашата богата палета на врвни вина ви омозможува да имате ралична винска дегустација секогаш кога го посетувате овој храм на виното Винарската Визба Попова Кула.

Хотелот Попова Кула Ви нуди незаборавно искуство со своите 5 уникатни апартмани и 28 двокреветни соби, секоја именувана според сортите вина кои се произведуваат во Попова Кула и декорирана во склад со боите и нијансите на виното. Сите се опремени со: телефон и интернет, клима уред и сателитска телевизија, а имаат и балкон со восхитувачки поглед на прекрасната околина – вистински предизвик за љубителите на природата.

Веднаш до рецепцијата во хотелот се наоѓа и нашата продавница за вино и сувенири, во која што можете да ги купите нашите вина и други различни подароци по намалена цена.

Доколку сакате да го збогатите вашето искуство, и да пробате од широкиот асортиман на вкусни и кавлитетни вина, можете да ја погледнете понудата за дегустација на млади вина на следниот ЛИНК.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ