Дозволете си автентично доживување (Септември - Декември)! До 38% попуст на ноќевање за двајца во соба или апартман + традиционален македонски појадок + прошетка низ винаријата во винарија Попова Кула

РАСПРОДАДЕНО

Дозволете си автентично доживување (Септември - Декември)! До 38% попуст на ноќевање за двајца во соба или апартман + традиционален македонски појадок + прошетка низ винаријата во винарија Попова Кула

img

Цена

1,900 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,075 ден.

Попуст

38%

Заштеда

1,175 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 68

 • Булевар на виното бр. 1, Демир Капија Демир Капија, Macedonia (Македонија), 1442

 • 076 432 630

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Ноќевање за двајца со појадок во сместување по избор:

 • Двокреветна соба - цена 3075 ден. 1900 ден.
 • Апартман - цена 4920 ден. 3450 ден.

Двата пакети за ноќевање вклучуваат:

 • Прошетка низ Винаријата 
 • Традиционален појадок за двајца (пишии, мармалад од модри сливи, мармалад од смокви, џем од боровинки, тараненик (кори+тарана), пита со праз и сирење) или појадок од стандардно мени.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.10.2018 до 27.12.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резервација
 • По купувањето на купонот потребно е да го испратите на e-mail со цел да ја довршите резервацијата
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе ноќевања

Опис

Демир Капија  е мало гратче во Ниска Македонија непосредно пред познатата Демиркаписка Клисура од левата страна на реката Вардар. Демир Капија е важна железничка станица и се наоѓа непосредно до меѓународниот автопат Е75. Името на овој град има значење Железна Порта или Железна Врата на турски.

Винарија Попова Кула

Во ресторанот на Попова Кула ќе Ве услужиме со нашите најубави традиционални оброци, како и храна од различни интернационални кујни. Со помош на нашиот професионален дегустатор на вино можете да направите избор за вашата винска дегустација. Типичната дегустација вклучува 5 различни типови вино со соодветно сирење, пршути и десерт, а нудиме и гастрономска винска дегустација од 5 различни типови вино со компатибилен целосен оброк.Нашата богата палета на врвни вина ви омозможува да имате ралична винска дегустација секогаш кога го посетувате овој храм на виното Винарската Визба Попова Кула.

Хотелот Попова Кула Ви нуди незаборавно искуство со своите 5 уникатни апартмани и 28 двокреветни соби, секоја именувана според сортите вина кои се произведуваат во Попова Кула и декорирана во склад со боите и нијансите на виното. Сите се опремени со: телефон и интернет, клима уред и сателитска телевизија, а имаат и балкон со восхитувачки поглед на прекрасната околина – вистински предизвик за љубителите на природата.

Веднаш до рецепцијата во хотелот се наоѓа и нашата продавница за вино и сувенири, во која што можете да ги купите нашите вина и други различни подароци по намалена цена.

Доколку сакате да го збогатите вашето искуство, и да пробате од широкиот асортиман на вкусни и кавлитетни вина, можете да ја погледнете понудата за дегустација на млади вина на следниот ЛИНК.

Grouper водич

Демир Капија е град кој што во историјата играл клучна стратешка улога во многу наврати. Османлиите први го претвориле во неосвоива тврдина ради неговата географска местоположба а ништо поразлично не било ни со бугарските, германските или српско-англиските војски во светските војни. 

Овие фактори играле улога при раселувањето на населението неколку пати во тек на неговото постоење. 
Денес Демир Капија е прочуена, како и другите градови во Тиквешијата, по виното. Во последните години голем удел има и развојот на винскиот туризам, односно препознавањето на населението на квалитетното вино кое се произведува во овие краишта и одење на прошетки до винарските визби поради заинтересираноста во процесот на производството и убавите глетки врз лозовите назади на винариите. 

Во Демир Капија најпозната е винаријата Попова Кула која произведува квалитетни вина кои што заслужуваат посебно внимание.

Покрај лозовите насади, клисурата исто така заслужува едно посебно внимание ради глетките кои ги приредува кога минувате низ неа, со едно уникатно чуство на недопрена природа. 

Демир Капија заслужува внимание и не ја пропуштајте оваа уникатна прилика да ја посетите и да го почуствувате духот на Тиквешијата во едно малку поинакво издание.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Прекрасно поминато време

Член на Grouper од: 08-12-2017

Почитувани, Ви благодариме на коментарот, многу ни значи кога нашите корисници се задоволни. Мило ни е што слушаме дека си имате убаво поминато.

Член на Grouper од: 04-01-2023
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ