Аранжман за Истанбул (14.02-30.04.2019)! 50% попуст на петдневен или шестдневен аранжман: 2 или 3 ноќевања со појадок во хотел + автобуски превоз + пратител на патувањето за термин по избор со ТА Виста Турс

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

9000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

4510 ден.

Купени: 58

 • бул. Кузман Јосифовски Питу бр.28 лок 2

  Одведи ме таму

  02 3 201070, 3201080

  vistaturs@yahoo.com

Добивате

Понудата е по лице за пакет ноќевања со појадок во термин по избор

Опции на понудата:

2 BB ноќевања + превоз (14.02-18.02.2019) 9,000 ден. (145 еур)
4,490 ден. (72 еур)
3 BB ноќевања + превоз (06.03-11.03.2019) 9,200 ден. (148 еур)
5,580 ден. (90 еур)
2 BB ноќевања + превоз (07.03-11.03.2019) 9,000 ден. (145 еур)
4,490 ден. (72 еур)
2 BB ноќевања + превоз (21.03-25.03.2019) 9,000 ден. (145 еур)
4,490 ден. (72 еур)
2 BB ноќевања + превоз (11.04-15.04.2019) 9,000 ден. (145 еур)
4,490 ден. (72 еур)
2 BB ноќевања + превоз (25.04-29.04.2019) 9,000 ден. (145 еур)
4,490 ден. (72 еур)
3 BB ноќевања + превоз (25.04-30.04.2019) - Распродадено 9,200 ден. (148 еур)
5,580 ден. (90 еур)

Во понудата е вклучено:

 • 2/3 ноќевања со појадок во хотел 3* 
 • Автобуски превоз со високотуристички автобус на релација Скопје - Истанбул - Скопје
 • Туристички пратител на програмата
 • Организација и реализација на програмата

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.02.2019 до 30.04.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето
 • По купување на купонот задолжително јавете се во ТА Виста Турс за да ја потврдите резервацијата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Виста Турс
 • Во цената не е вклучено:
 • Задолжително патничко и здравствено осигурување - 250 денари
 • Факултативни излети и посети:
 • ПАКЕТ 1 : 25 еур
 • Таксим 5€
 • Чамлиџа 10€
 • Посета на Sapphire Seyir Terasi  на Азиската страна на Истанбул со автобус и водич 20€
 • ПАКЕТ 2 : 25 еур
 • Патријаршија 5 €
 • Крстарење по Босфор 20 €
 • Отомански и Византиски Истанбул 10€
 • ПАКЕТ 3: 60 еур
 • Аја Софија (со вклучена аудио опрема) – 19€
 • Топ Капи (без Харем) – 15€
 • Харемот во Топ Капи палатата – 10€
 • Посета на Долма Бахче Сарај со водич и влезница 25€
 • Останати Факултативи:
 • Свечена вечера во национален ресторан – 30€
 • Свечена вечера на брод со Турска програма – 35€
 • Принцеви Острови   15 €
 • Аквариум 12 €
 • Yerebatan sarnici 10 €
 • Istanbul night tour 5 €
 • Доколку купонот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани

Опис

Програма на патувањето за петдневен аранжман:

1 ДЕН СКОПЈЕ - ИСТАНБУЛ

Состанок на групата спроти хотелот VIP во 16.00 ч.. Поаѓање за Истанбул во 16:30. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН ИСТАНБУЛ

Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со автобус и локален водич: Капали чаршија,Бејазит-најстариот универзитет, Лалели,  Аксарај, Римскиот Аквадукт, Бејоглу, Пера Палас хотел (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), Таксим, Операта, стадионот на ФК Бешикташ, Долма Бахче Сарајот. Кратка пауза на плоштадот Таксим и потоа се сместуваме во хотел. Слободно попладне. Ноќевање.

3 ДЕН ВИЗАНТИСКИ и СУЛТАНСКИ ИСТАНБУЛ

Појадок. Слободен претпладне. Околу 11 часот факултативен излет кој ве води во славното и бурно минато на Византиските Императори и Османлиското царство: Прво ќе ја разгледаме познатата Аја Софија, ќе се воодушевуваме на големината на Сината џамија, Султанахмед плоштадот, Византискиот Хиподром, палатата на Ибраим Паша, Амамот на Хурем Султан. Ќе влеземе во најпознатата палата во светот- Топ Капи  која ќе не фасцинира со своето богатсво и големина и секако ќе влеземе во забранатата зона со векови – Султанскиот Харем – со локален водич,можност за факултативно крстарење или Istanbul night tour Ве водиме и во Капали чаршија на шопинг. Враќање во хотел. Ноќевање.

4 ДЕН ИСТАНБУЛ

Појадок. Одјавување од хотел, заминуваме на шоппинг во некој од шопинг центрите во Истанбул. По шопингот тргнуваме за Македонија. Се патува преку Грција, ноќно возење со попатни паузи.

5 ДЕН СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 

Програма на патувањето за шестдневен аранжман:

1 ДЕН СКОПЈЕ - ИСТАНБУЛ:

Состанок на групата спроти хотелот VIP во 16.00 ч. Поаѓање за Истанбул во 16:30. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН ИСТАНБУЛ:

Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со автобус и локален водич: Капали чаршија,Бејазит-најстариот универзитет, Лалели,  Аксарај, Римскиот Аквадукт, Бејоглу, Пера Палас хотел (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), Таксим, Операта, стадионот на ФК Бешикташ, Долма Бахче Сарајот. Кратка пауза на плоштадот Таксим и потоа се сместуваме во хотел. Слободно попладне. Ноќевање.

3 ДЕН ВИЗАНТИСКИ и СУЛТАНСКИ ИСТАНБУЛ:

Појадок. Слободен претпладне. Околу 11 часот факултативен излет кој ве води во славното и бурно минато на Византиските Императори и Османлиското царство: Прво ќе ја разгледаме познатата Аја Софија, ќе се воодушевуваме на големината на Сината џамија, Султанахмед плоштадот, Византискиот Хиподром, палатата на Ибраим Паша, Амамот на Хурем Султан. Ќе влеземе во најпознатата палата во светот- Топ Капи  која ќе не фасцинира со своето богатсво и големина и секако ќе влеземе во забранатата зона со векови – Султанскиот Харем – со локален водич, можност за факултативно крстарење или Istanbul night tour Ве водиме и во Капали чаршија на шопинг. Враќање во хотел. Ноќевање.

4 ДЕН ИСТАНБУЛ:

Појадок. По појадокот Ве водиме во најголемата султанска палата Долма Бахче Сарајот, која ќе ве воодушеви со својата елеганција, отменост, богатство. Седиште на последните Султани и на Кемал Ататурк, а потоа заминуваме кон Цариградска патријаршија позната и како Вселенска патријаршија, една од четиринаесетте автокефални православни цркви, со седиште во Истанбул, Турција. На нејзино чело стои Вселенски Патријарх, кој има статус на "прв меѓу еднаквите" од останатите православни епископи во светот.Посета на  Принчевите острови и посета на Buyuk ada (Големото острово). Овој архипелаг се состои од 9 острови и на нив е забранета употреба на моторни возила. Превозно средство: Коњска кочија –Пајтон, со кој предлагаме да се возиме околу островот. Островот е многу пошумен, со убави плажи, прекрасни стари куќи од Отоманскиот период. Островот каде императорот Јустин 1ви, внук на Императорот Јустинијан и Теодора, изградил палата и манастир. Попладнето враќање кон хотелот. Слободно попладне за одмор и индивидуални активности. Ноќевање

5 ДЕН ИСТАНБУЛ – СКОПЈЕ:

Појадок. По појадокот слободно време за прошетка и шопинг низ Капали Чаршија, по што следува упатување кон  некој од шопинг центрите во Истанбул. По шопингот тргнуваме за Македонија. Се патува преку Грција, ноќно возење со попатни паузи.

6 ДЕН СКОПЈЕ:

Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.