12 ја следат оваа компанија


Vital O (90 таблети)

1122 ден.

Шифра:

CV0109

Опис

Мултивитамин за крвна група О Лицата со крвна група О, кои се развиле најрано за време на еволуцијата се адаптирале на конзумирање на месо. На овој начин тие полесно ги задоволуваат потребите за железо, но може да се развие недостиг на некои од витамините од Б комплексот. Нашиот производ наречен Vital 0 содржи избалансирана количина на соодветните витамини и специфични билки како јука, куркума и рен. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ: 1.2 мг Бета каротен, 10 мг Витамин Е, 60 мг Витамин Ц, 1.4 мг Витамин Б1, 1.6 мг Витамин Б2, 2 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 1 мг Витамин Б12, 18 мг Ниацинамид, 20 мг Холин битартат, 20 мг Инозитол, 5 мг ПАБА, 40 мцг Биотин, 5 мг Пантонтенска киселина, 50 мцг Фолна киселина, 4 мг Рутин, 4 мг Биофлавоноиди (цитрусно потекло), 5 мг Хесперидин комплекс, 10 мг Бетаин HCl, 80 мцг Јод, 100 мг Калциум, 50 мг Магнезиум, 3 мг Железо, 0.5 мг Бакар, 5 мг Цинк, 20 мцг Хром, 15 мцг Селен, 2 мг Манган, 20 мг Калиум, 80 мцг Молибден, 50 мцг Бор, 10 мцг Ванадиум, 30 мцг Никел, 1 мг Силициум, 5 мг Л-Глутатион, 20 мг Л-Цистеин, 30 мг Јука, 5 мг Екстракт од куркума, 10 мг Екстракт од сладок корен, 50 мг Магдонос, 20 мг Слива, 20 мг Црна рибизла, 15 мг Рен Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.