2 ја следат оваа компанија


Витамин Е Tocopherol 100 ИЕ Tаблети за џвакање ATC A11H A03 Се издава без рецепт

93 ден.

Опис

ТЕРАПЕВТСКИ ИНДИКАЦИИ     

Дополнителна терапија при стерилитет, хабитуални абортуси, менопаузален синдром, кардиоваскуларни, невролошки пореметувања, мускулни дистрофии, мастопатија и хемолиза.

Витаминот Е се користи во високи дози како антиоксидант, за превенцијата и терапија на заболувања во чија патогенеза играат улога слободните радикали (кардиоваскуларни, ревматоидни заболувања, карциноми, имуни заболувања и сл ).

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

Една таблета, 1-3  пати на ден.

СОСТАВ              

Една таблета за џвакање содржи: токоферол 100 ИЕ (витамин Е во форма на токоферил ацетат).

ПАКУВАЊЕ       

Кутија со 30 таблети за џвакање (3 блистера х 10 таблети за џвакање).

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.