5 ја следат оваа компанија


- 10%

Витилиго крема PIGMERISE® MD

2500 ден.

2250 ден.

 • Рузвелтова 28/1, лок.2

  Одведи ме таму

  02 3239 218, 02 3136 064

  betamed@t-home.mk

 • Ул. 29 Ноември 13

  Одведи ме таму

  02 3239 218, 02 3136 064

  betamed@t-home.mk

Опис

Pigmerise® MD е медицинско помагало за третман на кожна дисхромија, особено во случаи како хипопигментација, предизвикана од витилиго.

Pigmerise® MD е иновативен производ кој содржи голема концентрација природен фитокомплекс од плодот црн пипер (piper nigrum phytocomplex), во форма на липозомна крема со цел брза и правилна апсорбција. Кремата се препишува како поттикнувач на антитела за време на фазата на репигментација во случај на витилиго и други компликации. Pigmerise® MD значително го намалува епидермалниот оксидативен стрес, овозможувајќи физиолошки услови кои се неопходни за правилно закрепнување на меланоцитите (клетките одговорни за пигментацијата на кожата).

 Придобивки од Pigmerise® MD

 • Може да се употребува кај деца и на осетливи делови од телото, како што се телото и гениталиите.
 • Може да се комбинира со фототерапија.
 • Лесно и практично за користење.

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Постоиме за клиeнти кои го сакаат најдоброто за своето и здравјето на своите најблиски.

Нудиме единствено ревулуционерни производи, лидери во технологија и квалитет на светскиот пазар.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.