VIVAX Клима уред инвертер ACP-12CH35AEMI R32 3,5 KW + 3 години гаранција

21999 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Купи го овој производ со Mastercard и добиј 5% бонус во твојата торбичка!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.6 / 4.0)
 • Максимален капацитет на ладење: 4100 W
 • Максимален капацитет на греење: 4220 W
 • Просечна моќност: 3520/3810W
 • Влезна моќност ладење: 1297 W
 • Влезна моќност греење: 1186 W
 • Проток на воздух: 570 m³/h
 • Капацитет на одвлажнување: 1.20 l/h
 • Ниво на бучава: 41.00 dB
 • Работна температура: од -15 °C до 50 °C
 • Маса внатрешна единица: 7.20 kg
 • Маса надворешна единица: 25.50 kg
 • Препорачана површина: 35 m²
 • Фреон: Еколошки фреон R410A
 • Филтри: Biо филтер, филтер за прашина
 • Димензии надворешна единица: 770 X 555 X 300 mm
 • Останато: висока ефикасност, самодијагноза, 1W standby, заштита на вентил надворешна единица, 12 Fan Speed, self cleaning, индикатор за истекување на гасот за разладување, безшумна операција, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран, sleep mode, тајмер, интелегентно отопување, memory функција, турбо
 • Гаранција: 3 години

Детали за испорака

Испорака

Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..

Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.