46 ја следат оваа компанија


- 10%

VIVAX Клима уред инвертер ACP-18CH50AEMI R32 5,0 KW + 3 години гаранција

40000 ден.

35990 ден.

Преостанато време

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.6 / 4.0)
 • Максимален капацитет на ладење: 6130 W
 • Максимален капацитет на греење: 6740 W
 • Просечна моќност: Ладење: 5280 W ; Греење: 5570 W
 • Влезна моќност ладење: 1643 W
 • Влезна моќност греење: 1633 W
 • Проток на воздух: 840 m³/h
 • Капацитет на одвлажнување: 1.8 l/h
 • Ниво на бучава: 47 dB
 • Работна температура: од -15 °C до 50 °C
 • Маса внатрешна единица: 9.5 kg
 • Маса надворешна единица: 37.8 kg
 • Препорачана површина: 60 m²
 • Фреон: Еколошки фреон R410A
 • Филтри: Biо филтер, филтер за прашина
 • Димензии надворешна единица: 800 x 333 x 554 mm
 •  Димензии внатрешна единица: 957 x 213 x 302 mm
 • Останато: висока ефикасност, самодијагноза, 1W standby, заштита на вентил надворешна единица, 12 Fan Speed, self cleaning, индикатор за истекување на гасот за разладување, безшумна операција, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран, sleep mode, тајмер, интелегентно отопување, memory функција, турбо, Wi-Fi ready
 • Гаранција: 3 години

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.