46 ја следат оваа компанија


VIVAX Клима уред инвертер ACP-12CH35AERI 3.5 kW со ГРАТИС WI FI Модул + 3 години гаранција

33000 ден.

27990 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Шифра:

300000001239
 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

Клима уред инвертер VIVAX ACP-12CH35AERI WHITE

 • Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.8 / 4.2)
 • Максимален капацитет на ладење: 4510 W
 • Максимален капацитет на греење: 4920 W
 • Просечна моќност: Ладење: 3520 W ; Греење: 3810 W
 • Влезна моќност ладење: 1088 W
 • Влезна моќност греење: 1025 W
 • Проток на воздух: 520 m³/h
 • Капацитет на одвлажнување: 1.2 l/h
 • Ниво на бучава: внат. единица: 39 dB (A) / над. единица: 53 dB (A)
 • Работна температура: од -20 °C до 50 °C
 • Маса внатрешна единица: 8.2 kg
 • Маса надворешна единица: 29.1 kg
 • Препорачана површина: 35 m²
 • Фреон: Еколошки фреон R410A
 • Филтри: Biо филтер, jонизатор
 • Димензии надворешна единица: 800 x 333 x 554 mm
 • Димензии внатрешна единица: 802 x 189 x 297 mm
 • Останато: висока eфикасност, jонизатор, mono & multi компатибилност, 1 W standby, i feel функција, oпсег на оперативно работно греење (-20°C), oпсег на оперативно работно ладење (-20°C), кондензатори и компресори за греачи design, Wi-Fi ready, безшумна операција, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран.

Клима уред инвертер VIVAX ACP-12CH35AERI GOLD

 • Енергетска класа: ладење: A++ ; греење: А+
 • Максимален капацитет на ладење: 3.52(1.38-4.51)kW
 • Максимален капацитет на греење: 3.81(1.08-4.92)kW
 • Компресор: GMCC
 • Проток на воздух: 520 m³/h
 • Ниво на бучава: внат. единица: 52 dB (A) / над. единица: 60 dB (A)
 • Напојување: ~220-240V/1/50Hz; outdoor unit
 • Димензии надворешна единица: 800 x 333 x 554 mm
 • Димензии внатрешна единица: 802 x 189 x 297 mm
 • Тежина: 8.2 kg
 • Гаранција: 3 години

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.