Влезница за настанот Startup Grind: Социјално претприемништво - пат кон промена на општествената култура на 26.09.2019 + пијалок по цена од 300 ден.

Цена

300 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 12 | Остануваат: 18

 • Бул. Кочо Рацин, бр 32/2 - Скопје

  Одведи ме таму

  contact@vrootok.com

Добивате

Влез на настанот „Startup Grind Fireside chat: Социјално претприемништво - пат кон промена на општествената култура“ + пијалок 

 • Времетраење на настанот: 2 часа
 • Тема на настанот: Социјално претприемништво - Пат кон промена на општествената култура
 • Почеток: 18:00ч.

English version:

Entrance for the event “Startup Grind Fireside Chat: Social Entrepreneurship - A Pathway to Cultural Change” + drink

 • Duration: 2 hours
 • Topic: Social Entrepreneurship - A Pathway to Cultural Change

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.09.2019 до 26.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Едно лице може да купи максимум 5 купони
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друг настан
 • Настанот се изведува на англиски јазик
 • За дополнителни информации во врска со настанот, обратете се на teodora@startupgrind.com
 • English Version:
 • The coupon can be used on 26.09.2019, starting 18:00
 • One person can buy a maximum of 5 coupons
 • If you do not use the coupon within the deadline, it will expire and funds won’t be refunded or used for another event
 • The event is in English
 • For further information about the event, contact teodora@startupgrind.com

Опис

Придружете ни се во Public Room на Fireside Chat со 5 млади индивидуалци, кои преку нивните иницијативи се подготвени да прифатат предизвици и да вложат огромен труд за креирање на позитивни социјални промени.

Вториот по ред Fireside Chat оваа година ни носи 3 неверојатни приказни за тоа како социјалното претприемништво влијае и го менува општеството.

 • Теодора Чижбаноска и Олга Рајчиќ се ко-основачи на GREEN IT, компанијата која стои позади Challenger. Challenger е мобилна апликација која ќе не мотивира и охрабрува на социјално одговорни активности, како на пример пешачење и возење велосипед. Секој изоден или извозен километар е важен и ќе биде награден.
 • Сара Рајабли, социјален претприемач која ни доаѓа од Азербејџан, е основач на BUTA Art & Sweets и основач на Social Business Youth Center. Со ограничен буџет на самиот старт на проектот, “BUTA Art & Sweets” се стреми да го редуцира проблемот со невработеност кај жените со посебни потреби преку приготвување и продажба на домашни слатки.
 • Мартин Ангелов и Радмила Перик, двојка со пречки во слухот и говорот, ќе споделат како ја трансформирале нивната попреченост во нивен најсилен адут кој ги одвел до идејата за нивно сопствено кафуле за лица со слични попречености.

Нашиот Fireside Chat ќе  биде интерактивен и топло ве покануваме да учествувате во дискусијата. Гостите се желни да ги споделат нивните искуства со вас, а ние се надеваме на продуктивна дискусија која ќе инспирира позитивни социјални и културолошки промени во општеството. 

English Version

Join us at Public Room for a fireside chat with 5 young individuals who are willing to take the challenge and effort to create positive social changes through their initiatives.

The second Fireside chat this year is bringing us 3 amazing stories about how social entrepreneurship influences and changes society. 

 • Teodora Chizhbanoska and Olga Rajchikj are the co-founders of GREEN IT, the company standing behind Challenger. Challenger is a mobile application that will encourage and motivate people to do socially responsible activities, such as walking and biking. Every kilometer walked or biked matters and will be rewarded.
 • Sara Rajabli, Social Entrepreneur coming from Azerbaijan, Founder at BUTA Art & Sweets and Founder at Social Business Youth Center. Starting up with a limited budget, "BUTA Art & Sweets" aims to reduce the unemployment problem of women with special needs through the preparation and selling of homemade sweets.
 • Martin Angelov and Radmila Perik, a couple with hearing and speech impairment share how they transformed their disability into their biggest strength. This led them to the idea of their own coffee bar for people with similar impairments.

Like always, our fireside chat will be interactive, and we warmly welcome you to participate in the discussion. Our guests are eager to share their experiences with you, and we are looking forward to a fruitful discussion that will hopefully inspire more positive social and cultural changes.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.