2 ја следат оваа компанија


- 50%

50% попуст на водоотпорен Bluetooth звучник + плејер + радио Nitro N-BT Waterdrop 2 Speaker + Player + Radio во Нитро Компјутери

800 ден.

399 ден.

Преостанато време

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Опис

 • Bluetooth: 4.2
 • Signal-to-Noise SNR: >= 70db
 • Дисторзија на звукот: <= 0,5%
 • Дијаметар на звучникот: 45mm
 • Бои: црна-сиво водоотпорно
 • Пакување: full-color кутија
 • Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
 • Редукција на бучава: CVC 6.0
 • Капацитет на батерија: 450mAh
 • Слушање на музика: 4 часа
 • Во мирување: 12дена
 • Материјали: високо-квалитетна ABS пластика и метал
 • Сертификати: CE, FCC, RoHS

Квалитетен Bluetooth звучник ОТПОРЕН НА ВОДА од горната страна Со вграден Expanded Bxs за басовите, плејер од Micro SD/TF картичка и FM радио Стабилен звук со филтер на шумот и длабоки басови Шизички модерен дизајн во форма на бургер, идеален за пренос Моќна батерија за долга репродукција на музика Метален привезок за носење или закачување Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)

45mm драјвер за чисти високотонци и супериорен звук.
Expanded Bxs (Bass Xpansion system) за длабоки басови. Со вметнување на Micro SD/TF мемориска картичка можете да слушате музика со што звучникот се претвора во MP3 плејер. Преку Mini-USB портот може да се приклучи било кој уред и да се слуша музика од него со USB кабел. Преку USB портот може да се пристапи до мемориската картичка внесена во звучникот/плејерот од било кој уред (мобилен телефон, таблет, компјутер) и звучникот да се користи како читач/снимач на мемориската картичка. Вградена Li-Ion батерија за теоретски неограничено полнења. Се полни преку USB порт на било кој уред или адаптер со излез од DC 5V. Преку ротационото копче може да се регулира јачината на звукот, да се преминува на претходна или следна песна или да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик) или да се врти на телефон.

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 28.02.2020 до 30.04.2020

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
 • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.