3 ја следат оваа компанија


Восочни облоги - Na dlanu kolekcija

991 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

Восочна облога против грчеви кај бебе

 • Ги ублажува стомачните тегоби кај бебињата, грчевите, настинката на стомакот...
 • Овозможува пријатно чувство затоа што под дејство на телесната температура се развива мирис на мед и восок. 

Облогата од восокот има способност да ја подобрува циркулацијата во третираната зона, делува благотворно смирувачки, задржувајќи ја температурата која никогаш не паѓа под телесната температура на бебето.

Начин на употреба: внатрешната страна на облогата (ленената) се загрева до 40°С (со пегла, опција wool) - Пред поставување на облогата на стомакот, со внатрешната страна на подлактицата се проверува топлината на облогата - Загреаната облога секогаш поставете ја преку некој дел од облеката на бебето (боди, бенкица и слично)

Напомена: - Појасот не треба да се загрева доколку бебето има зголемена телесна температура (преку 37°С); - Појавата на восочни дамки на ленениот дел не ја намалува делотворноста на облогата; - Да се пере рачно, со нежен детергент на температура до 30°С.***

 

Восочна облога за синуси - Sinulax

Загреаниот пчелин восок одсекогаш се користел како идеално средство за смирување на непријатниот притисок во пределот околу очите и носот, за освежување на кожата на лицето, а поради својот благотворен мирис и за подобрување на расположението.

Нашата облога е од чист пчелин восок направена да помогне на ист начин со тоа што распоредот на восочните плочи и нивниот анатомски дизајн овозможува најдобар контакт на загреаниот восок и личноста која го користи.***

 

Восочна облога за грб - Relax

Пречистениот пчелин восок и комбинацијата на ленено и памучно платно ја сочунуваат нашата Relax облога. Прв пат народната медицина, спакувана на модерен и ефикасен технолошки начин е ставена пред Вас. Правилно обликуваните и пријатно загреани плочи од восок во допир со напнатите делови на вратот моментално помагаат, а благотворниот мирис на загреаниот восок го подобрува Вашето расположение. Загреаниот восок делува како одличен навлажнувач на кожата, го забавува нејзиното стареење и врши дезинфекција на кожата.***

 

Восочна облога за грло

Овозможува пријатно чувство затоа што под дејство на телесната температура се развива мирис на мед и восок. Облогата од восокот има способност да ја подобрува циркулацијата во третираната зона, делува благотворно смирувачки, задржувајќи ја температурата која никогаш не паѓа под телесната температура.***

***Структурниот состав е ист кај сите облоги:

 • Восочно јадро – ленено платно, натопено со природен, пречистен, пчелин восок без примеси. Восокот, како целосно природно средство за лечење и заштита на здравјето делува: против воспалително, благотворно смирувачки, одржува температура, не се лади под телесната температура, 100% природно.
 • Ленено платно – 100% природно, во повеќе слоеви. Делува благотворно смирувачки, нежно на кожата и многу непријатно за развој на бактерии.
 • Памучно платно – 100% природно, во повеќе слоеви.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари
 • Доставата под таа сума изнесува 150 ден.
 • Време потребно за достава: 2-4 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 075 274 822 , 047 512 133
 • Види ја продавницата на "Farma Tiva - Bitola" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Farma Tiva - Bitola"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Farma Tiva - Bitola е млада веледрогерија која се занимава со увоз-извоз, дистрибуција и продажба на анатомски обувки, медицински потрошен материјал, козметички производи, диететски суплементи, восочни облоги и други фармацевтски производи. Нашата мисија е квалитетен производ, на квалитетен начин до крајниот задоволен потрошувач.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.