Чиста облека без додавање на прашок за перење! 37% попуст на Biowashball топка за перење + Dryball топки за сушење алишта во вредност од 1080 ден. по цена од 680 ден.

Цена

680 ден.

Вредност

1080 ден.

Попуст

37.04%

Заштеда

400.03 ден.

Купени: 3

Добивате

 • Biowashball топка за перење
 • 2 Dryball топки за сушење алишта

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.01.2019 до 09.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот се врши во рок од три работни дена, во време и локација по договор со компанијата. За организирање на подигнувањето контактирајте ја компанијата на age.koncept@gmail.com или 070 222 399

Опис

Со помош на топките за перење BIOWASHBALL до мека и чиста облека без додавање на прашок за перење.

Главни предности при перење со топката BIOWASHBALL

 • Помала потрошувачка на прашок (ЗАШТЕДА НА ГОДИШНО НИВО)
 • Намалена сметка на електрична енергија (намалена потрошувачка) поради перење со максимално до 60’C
 • Нема хемикалии а со тоа не предизвикува било какви алергии посебно на личности со осетлива кожа
 • Не ги оштетува алиштата и боите на вашите алишта бидејки не содржи никакви хемикалии
 • За 1000 употреби или оптимално околу 3 години

ПОМАЛКУ ПРАШОК + ПОМАЛА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА = ЗАШТЕДА НА ПАРИ

КАКО РАБОТИ ТОПКАТА BIOWASHBALL?

 • Керамичките топчиња кои се внатре во топката во допир со водата преку физички процес ја јонизираат водата. А јонизираната вода е до 98% ефикасна при перење, па флеките се губат и при 30’C

Коj е PH факторот на топката за перење BIOWASHBALL?

 • PH фактор на топката BIOWASHBALL е околу 10, што е на ниво на обични детергенти за перење на алишта

Како се користи BIOWASHBALL?

 • Топката за перење едноставно ставете ја во машината за перење на алишта заедно со валканите алишта и програмата наместете ја на програмот за перење на алишта, не повеќе од 60 степени.

Колку пати дневно во една недела можам да перам со топката BIOWASHBALL?

 • Една топка е предвидена за перење до 4-5 кг на алишта. Ако имате понова машина за перење на алишта која може да се наполни со 8-9 кг, за перење ќе ви бидат потребни две топчиња за перење наеднаш. Се препорачува да направите пауза од 1-2 часа меѓу двe последователни перења.

Колку долго можеме да переме со топката BIOWASHBALL?

 • Со топката BIOWASHBALL можете да перете барем три години отприлика 1000 пати. Не е потребно да повторуваме колку пари ќе заштедите и како позитивно ќе влијаете на сочувувањето на природата.

Како се одржува топката BIOWASHBALL?

 • Се препорачува еднаш во месецот да ја оставите да биде изложена на директна сончева светлина.

Зошто топката BIOWASHBALL не штети на животната средина?

 • Затоа што не содржи никакви хемикалии и пере алишта само со вода и делувањето на куглчките кои се наоѓаат внатре, a кугличките се направени од сосема природна керамика и за време на перењето сочинуваат база која ги отстранува флеките.

Дали воопшто не е потребно да се додава прашок за перење или омекнувач за време додека переме со топката BIOWASHBALL?

 • Во колку на белите алишта, чаршав или било кое друго место имате темна или дури мрсна флека, ќе мора да додадете малку прашок (доволно е 20% од вообичаената количина која ја користите) или на местото каде се наоѓa флеката навлажнете со средство за отстранување на флеки. Омекнувач може да додадете по сопствена желба . Ако сакате природен мирис на вода, не мора да ставете омекнувач. а ако сакате убаво да ви мирисаат алиштата ставете омекнувач во мала количина. Факт е дека алиштата ќе ви бидат меки, лесно ќе се виткаат и без додавање на омекнувач.

DRYERBALLS ТОПКИ ЗА СУШЕЊЕ АЛИШТА

Топката за сушење DRYBALLS ќе Ви помогне да облеката во машината за сушење алишта се исуши побрзо, а алиштата да бидат меки.

За начинот на користење на топката и ефектот повеќе може да погледнете на следното ВИДЕО

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.