Чиста облека без додавање на прашок за перење! 37% попуст на Biowashball топка за перење + Dryball топки за сушење алишта во вредност од 1080 ден. по цена од 680 ден.

Вредност

1080 ден.

Попуст

37.04%

Заштеда

400.03 ден.

Купени: 1

Добивате

 • Biowashball топка за перење
 • 2 Dryball топки за сушење алишта

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.01.2019 до 28.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот се врши во рок од три работни дена, во време и локација по договор со компанијата. За организирање на подигнувањето контактирајте ја компанијата на age.koncept@gmail.com или 070 222 399

Опис

Со помош на топките за перење BIOWASHBALL до мека и чиста облека без додавање на прашок за перење.

Главни предности при перење со топката BIOWASHBALL

 • Помала потрошувачка на прашок (ЗАШТЕДА НА ГОДИШНО НИВО)
 • Намалена сметка на електрична енергија (намалена потрошувачка) поради перење со максимално до 60’C
 • Нема хемикалии а со тоа не предизвикува било какви алергии посебно на личности со осетлива кожа
 • Не ги оштетува алиштата и боите на вашите алишта бидејки не содржи никакви хемикалии
 • За 1000 употреби или оптимално околу 3 години

ПОМАЛКУ ПРАШОК + ПОМАЛА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА = ЗАШТЕДА НА ПАРИ

КАКО РАБОТИ ТОПКАТА BIOWASHBALL?

 • Керамичките топчиња кои се внатре во топката во допир со водата преку физички процес ја јонизираат водата. А јонизираната вода е до 98% ефикасна при перење, па флеките се губат и при 30’C

Коj е PH факторот на топката за перење BIOWASHBALL?

 • PH фактор на топката BIOWASHBALL е околу 10, што е на ниво на обични детергенти за перење на алишта

Како се користи BIOWASHBALL?

 • Топката за перење едноставно ставете ја во машината за перење на алишта заедно со валканите алишта и програмата наместете ја на програмот за перење на алишта, не повеќе од 60 степени.

Колку пати дневно во една недела можам да перам со топката BIOWASHBALL?

 • Една топка е предвидена за перење до 4-5 кг на алишта. Ако имате понова машина за перење на алишта која може да се наполни со 8-9 кг, за перење ќе ви бидат потребни две топчиња за перење наеднаш. Се препорачува да направите пауза од 1-2 часа меѓу двe последователни перења.

Колку долго можеме да переме со топката BIOWASHBALL?

 • Со топката BIOWASHBALL можете да перете барем три години отприлика 1000 пати. Не е потребно да повторуваме колку пари ќе заштедите и како позитивно ќе влијаете на сочувувањето на природата.

Како се одржува топката BIOWASHBALL?

 • Се препорачува еднаш во месецот да ја оставите да биде изложена на директна сончева светлина.

Зошто топката BIOWASHBALL не штети на животната средина?

 • Затоа што не содржи никакви хемикалии и пере алишта само со вода и делувањето на куглчките кои се наоѓаат внатре, a кугличките се направени од сосема природна керамика и за време на перењето сочинуваат база која ги отстранува флеките.

Дали воопшто не е потребно да се додава прашок за перење или омекнувач за време додека переме со топката BIOWASHBALL?

 • Во колку на белите алишта, чаршав или било кое друго место имате темна или дури мрсна флека, ќе мора да додадете малку прашок (доволно е 20% од вообичаената количина која ја користите) или на местото каде се наоѓa флеката навлажнете со средство за отстранување на флеки. Омекнувач може да додадете по сопствена желба . Ако сакате природен мирис на вода, не мора да ставете омекнувач. а ако сакате убаво да ви мирисаат алиштата ставете омекнувач во мала количина. Факт е дека алиштата ќе ви бидат меки, лесно ќе се виткаат и без додавање на омекнувач.

DRYERBALLS ТОПКИ ЗА СУШЕЊЕ АЛИШТА

Топката за сушење DRYBALLS ќе Ви помогне да облеката во машината за сушење алишта се исуши побрзо, а алиштата да бидат меки.

За начинот на користење на топката и ефектот повеќе може да погледнете на следното ВИДЕО

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.