12 ја следат оваа компанија


White Willow (100 капсули)

781 ден.

Шифра:

FL0071

Опис

Додаток во исхраната со кола од бела врба Основна активна состојка на кората од белата врба, салицилатите или салицилната киселина има ефект на ацетилсалицилната киселина по метаболизирањето во црниот дроб и позната е како основна активна состојка на производот Aspirin®. Дозирање: 2-3 капсули шест пати дневно, максимум 18 капсули дневно Дозирања во пакување: 8 СОСТАВ 400 мг Кора од бела врба ВНИМАНИЕ! Лицата кои употребуваат лекови треба да се консултираат со доктор пред употреба на производот. Не се препорачува на лица кои страдаат од чир на желудникот, дванаесетпалачното црево, болести на бубрезите и црниот дроб, астма, на бремени жени и доилки!ба да знаат дека некои компоненти на лукот може да се екскретираат преку мајчиното млеко. Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.