20% попуст на интензивен курс по германски јазик за возрасни - А1.1 во "Wissen Schule" во вредност од 6000 ден. по цена од 4800 ден.

РАСПРОДАДЕНО

20% попуст на интензивен курс по германски јазик за возрасни - А1.1 во "Wissen Schule" во вредност од 6000 ден. по цена од 4800 ден.

Цена

4,800 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

6,000 ден.

Попуст

20%

Заштеда

1,200 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

 • ул. Васко Карајанов бр.6 - во близина на министерство за Култура Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 076 569 169

 • wissenschule@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 14:00 - 21:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Интензивен курс по германски јазик за возрасни - А1.1

 • Времетраење: 48 часа по 90 минути (3 пати неделно по 180мин.)
 • Термини понеделник, среда и четврток: 19:00 - 22:00

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.01.2017 до 27.01.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Потребно е да се јавите во училиштето за да се договорите за почеток со курсот
 • Во цената со попуст не се вклучени книгите за изучување на курсот
 • За оформување на една група потребни се мин. 4 слушатели
 • Пријавување на курсот е до 27.01.2017 и само преку купон купен од Grouper.mk
 • Почеток на курсот: 30.01.2017 година
 • Крај на курсот 24.02.2017 година
 • Ваучерот може само еднаш да се искористи и се однесува за лица кои претходно не посетувале настава во Висен  Шуле

Опис

Специјализираниот центар за странски јазици и преводи ВИСЕН ШУЛЕ е основано во 2013 година од група искусни професори и преведувачи по странски јазици.

Локацијата се наоѓа во центарот на Скопје (Дебар Маало) и располага за неколку простории кои нудат пријатна и релаксирана работна атмосфера, како и современи услови за работа, аудио-визуелни и технички помагала, компјутери и пристап до интернет во секое време, но исто така на располагање има и сопствена библиотека.

Се нудат курсеви по германски и англиски јазик за сите возрасти, индивидуална и групна настава, при што се работи во мали групи од 4-7слушатели за поголема продуктивност и ефикасност кои се според европска референтна рамка, како и дополнителна настава по училишна програма. Исто така се нудат и специјализирани курсеви во областа на бизнис, медицина и туризам.

Се врши подготовка за меѓународните испити по англиски јазик (FCE, TOEFL, IELTS) и по германски јазик (TestDaF, Zertifikat Deutsch, Goethe Zertifikat, Start Deutsch, DSD).

Специјализираниот центар нуди и преведувачки услуги од македонски на германски или англиски јазик и обратно од страна на искусни преведувачи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ