95% попуст на онлајн курс за Wine Appreciation + сертификат од EventTrix во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 372 ден. (6 €)

Цена

372 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

95%

Заштеда

7006 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Онлајн курс за Wine Appreciation + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.05.2022 до 31.10.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Whether you want to be a sommelier, a better waiter or simply add more variety to the wines you buy, knowing what to look for in a wine will help you.

Do you want to know more about wine?

Whether you want to become a certified sommelier or you just want to learn how to properly choose and serve wine at your dinner parties, our Wine Appreciation course is the best way for you to prepare yourself. The sheer number of wine varieties and rules surrounding wine service and tasting, understanding wine appreciation can be a mammoth task.

Get on track to become a sommelier or just learn helpful information about wine.

Knowing how to choose the proper wine for any situation will serve you well in your life. If you want to impress someone on your first date, make your dinner party as seamless as possible, or even recommend the perfect wine to pair with your customer’s meal, knowledge of wine appreciation is invaluable.

Повеќе за модулите за курсот можете да видите тукa

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.