Слушнете ги приказните на најуспешните жени (22.05.2018)! Влезница за настанот Womenpreneurs Stories: Responsible Communication and Content Marketing with Christina Forster and Bistra Kumbaroska + пијалок по избор во Public Rooм по цена од 300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Слушнете ги приказните на најуспешните жени (22.05.2018)! Влезница за настанот Womenpreneurs Stories: Responsible Communication and Content Marketing with Christina Forster and Bistra Kumbaroska + пијалок по избор во Public Rooм по цена од 300 ден.

Цена

300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 13 | Остануваат : 17

 • Skopje, Macedonia

Добивате

Една влезница за настанот Womenpreneurs Stories на тема: Responsible Communication and Content Marketing with Christina Forster and Bistra Kumbaroska + пијалок по избор (кафе, сок, чај, вино или пиво)

 • Датум: 22.05.2018
 • Време: 19:00 до 21:00 ч.
 • Локација: Public Room

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.05.2018 до 22.05.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот е вашата влезница
 • Задолжително е да го носите со себе и да го покажете QR кодот од купонот на самиот влез
 • Потребно е да пристигнете мин. 20 минути пред почетокот на настанот

Опис

Сите приказни вреди да се споделат ... Некои, исто така, вреди да се прослават!
Приказни за жени претприемачи е иницијатива која има за цел да ги и слави и сподели приказните на инспиративните жени во бизнисот!

На седмото издание на Womenpreneurs Stories, ќе имаме можност да се запознаеме со Кристина Форстер од Австрија и Бистра Кумбароска - македонка која живее и работи во Виена, да ги дoзнаеме нивните приказни и ќе слушнеме повеќе за тоа каков бил процесот на основање на нивната консултантска куќа Heartbeats Innovation & Communication (weareheartbeats.com), во Виена.

 • Со какви предизвици и можности се соочиле во текот на нивната кариера
 • Зошто е важна одговорната комуникација и што работат во моментот
 • Работилница: Responsible Communication and Content Marketing

Светот брзо се менува на начин што не може секогаш да го предвидиме или замислиме. Навиките што ги градиш за да преживееш не ти служат кога е време да напредуваш. Да се биде или не, дефинитивно не е прашање, бидејќи е наша одговорност да развиваме и да ги отвораме вратите на следното ниво.

На овој настан, Кристина и Бистра ќе ја споделат својата лична приказна за тоа како "заглавиле" на тема одговорност и бизнис.

Доаѓаат од областа на иновациите и комуникацијата, со цел да ја вградат одговорноста и одржливоста во компании и организации во Централна и Источна Европа. Тие, исто така, ќе разговараат за тоа како го нашле својот пат во таканаречениот машки свет на "консултации" и зошто на светот му требаат повеќе жени лидери во иднина.

Исто така Кристина и Бистра ќе оддржат работилница во која ќе ни покажат зошто вршењето на одговорна деловна работа или работа што има влијание, заслужува и има потреба од силна комуникација. И тоа не само за промоција.

Станува збор за комуникација со она што го правите за сите заинтересирани страни вклучени во вашиот бизнис. На оваа работилница, ќе слушнете за најновите методи и пристапи за одговорна комуникација и практични совети и трикови за сите аспекти на контент маркетинг.

 • Раскажување приказни - storytelling
 • Рамка на одговорен бизнис
 • Пристап за транскреција
 • Контент Маркетинг (вклучувајќи социјални медиуми, контент микс и SEO Основи)

Womenpreneurs Stories S01E07: Responsible Communication and Content Marketing with Christina Forster and Bistra Kumbaroska е вистинската можност за вас!  22.05.2018, вторник во Јавна Соба.

Кристина Форстер и Бистра Кумбароска се #SwissEP STEs од Виена, Австрија, кои работат со стартапи и организации во Македонија.

Настанот е организиран од Womenpreneurs Stories, во соработка со Швајцарската програма за претприемништво (#SwissEP), поддржана од Владата на Швајцарија и имплементирана од Swisscontact; Public Room и Grouper.mk.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ