Биди дел од инспиративниот настан на најуспешните жени во светот (20.02.2018)! Една влезница за настанот Womenpreneurs Stories на тема: Основи на финансирање при започнување сопствен бизнис + пијалок по избор во Public Room по цена од 300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Биди дел од инспиративниот настан на најуспешните жени во светот (20.02.2018)! Една влезница за настанот Womenpreneurs Stories на тема: Основи на финансирање при започнување сопствен бизнис + пијалок по избор во Public Room по цена од 300 ден.

Цена

300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 16 | Остануваат : 14

 • Skopje, Macedonia

Добивате

Влезница за настанот Womenpreneurs Stories + пијалок по избор (кафе, сок, вино или пиво)

 • Датум: 20.02.2018 
 • Време: 19:00-21:00 ч.
 • Место: Public Room

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.02.2018 до 20.02.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот е вашата влезница
 • Задолжително е да го носите со себе и да го покажете QR кодот од купонот на самиот влез
 • Потребно е да пристигнете мин. 20 минути пред почетокот на настанот

Опис

Агенда:

 • 18:30 - 19:00 Регистрација
 • 19:00 - 19:05 Нина Николиќ претставување и вовед
 • 19:05 - 19:20 Приказната на Марис При
 • 19:20 - 19:50 Работилница за основи на вложување на капитал и неговите алтернативи (convertible note, SAFE note, KISS note)
 • 19:50 - 20:10 Прашања од присутните
 • 20:10 - 20:40 Приказната на Елена Хаџи Пецова & работилница за како да го забрзате растот на вашиот бизнис
 • 20:40 - 21:00 Прашања од присутните
 • 21:00 - Вмрежување

Сакате да ги дознаете основите на финансирање при започнување на сопствен бизнис?
Бидете дел од ова издание на Womenpreneurs Stories.

На овој настан ќе имаме можност да ја слушнеме приказната на Maris Prii, која ќе зборува за нејзиното искуство со (fundraising) собирање на средства – основи на вложување на капитал и неговите алтернативи (convertible note, SAFE note, KISS note). 

По завршувањето на настанот ќе ги познавате и разбирате основните принципи на инвестирање и собирање на средства, најважните правни термини и логиката на пресметувањето на капиталот.

Која е Maris?

Maris е COO & Management Board Member во Startup Wise Guys од Талин, Естонија, уште од јануари 2014та година. Раководи со корпоративното управување, финансии, инвестиции и правната страна на менаџирање на нивното портфолио. Член е на Estonian Startup Ecosystem и дел од организацијата на конференцијата Latitude 59. Како претходно искуство може да се наведе дека помагала во создавање на B2B стартап компанија.

Maris Prii е #SwissEP Entrepreneur-In-Residence од Естонија, која работи со стартапи и организации во Македонија.
EIR Europe е иницијатива од страна на Швајцарската Претприемничка Програма, финансирана од Владата на Швајцарија и имплементирана од Swisscontact заедно со J.E. Austin.
Настанот е организиран од Womenpreneurs Stories, во соработка со Швајцарската програма за претприемништво (#SwissEP), поддржана од Владата на Швајцарија и имплементирана од Swisscontact, Public Room и Grouper.mk

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не тука.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ