Слушнете ги приказните на најуспешните жени во светот (19.04.2018)! Една влезница за настанот Womenpreneurs Stories на тема: Scaling in the US market + пијалок по избор во Public Room по цена од 300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Слушнете ги приказните на најуспешните жени во светот (19.04.2018)! Една влезница за настанот Womenpreneurs Stories на тема: Scaling in the US market + пијалок по избор во Public Room по цена од 300 ден.

Цена

300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 16 | Остануваат : 13

 • Skopje, Macedonia

Добивате

Влезница за настанот Womenpreneurs Stories на тема: Scaling in the US market + пијалок по избор (кафе, сок, вино или пиво)

 • Датум: 19.04.2018
 • Време: 19:00 - 21:00 ч.
 • Локација: Public Room

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.04.2018 до 19.04.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот е вашата влезница
 • Задолжително е да го носите со себе и да го покажете QR кодот од купонот на самиот влез
 • Потребно е да пристигнете мин. 20 минути пред почетокот на настанот

Опис

Сите приказни вреди да се споделат ... Некои, исто така, вреди да се прослават!

Приказни за жени претприемачи е иницијатива која има за цел да ги и слави и сподели приказните на инспиративните жени во бизнисот!

Што се е потребно за да го пласирате вашиот бизнис на Американскиот пазар? 
Каков storytelling и дигитален маркетинг се користи на тој пазар?
Како да пристапите и преговарате со инвеститори?

Слушнете ги приказните на две успешни Американски бизнис жени кои исто така ќе ви дадат одговор на овие прашања, преку практични работилници.

Gillian Muessig е ко-основач на Moz и brettapproved, извршен директор на Outlines Venture Group и генерален партнер на Sybilla Мasters фонд. Три години Џилијан била дел од Техничкиот советодавен одбор на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс.

Anne Kennedy е претседател на Outlines Venture Group, автор на Global Search Engine Marketing и коосновач на најголемиот конзорциум во светот за дигитални маркетинг компании.

Тие се дел од одбори на советници и директори во компании на четири континенти. Заедно, овие сериски претприемачи им имаат помогнато на повеќе од 1.000 онлајн компании да започнат, да растат  и да напредуваат. Во 2018 година, Ен и Џилиен го лансираа Venture Capital фондот Sybilla Masters Fund (Серија А), основан за поддршка на "еднорози во непоседливите полиња".

Агенда:

 • 18:30 - 19:00ч. Регистрација
 • 19:00 - 19:05ч. Нина Николиќ претставување и вовед
 • 19:05 - 19:20ч. Приказната на Џилиен Муесиг
 • 19:20 - 19:50ч. Работилница: Investors love to ask, founders need to know!
 • 19:50 - 20:05ч. Прашања од присутните
 • 20:05 - 20:20ч. Приказната на Ен Кенеди
 • 20:20 - 20:45ч. Работилница: Low or No-Cost Ways to Win In Search Engines
 • 20:45 - 21:00ч. Прашања од присутните
 • 21:00ч. - Вмрежување

Бидете дел од ова издание на Womenpreneurs Stories.

Gillian Muessig и Anne Kenedy се #SwissEP Entrepreneur-In-Residence од Сиетл, САД, кои работат со инвеститори, стартапи и организации во Македонија.

EIR Europe е иницијатива од страна на Швајцарската програма за претприемништво, финансирана од Владата на Швајцарија и имплементирана од Swisscontact заедно со J.E. Austin.

Настанот е организиран од Womenpreneurs Stories, во соработка со Швајцарската програма за претприемништво (#SwissEP), поддржана од Владата на Швајцарија и имплементирана од Swisscontact; Public Room и Grouper.mk.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ