70% попуст на оnline курс за Workplace First Aid Training + сертификат од Training Express во вредност од 1426 ден. (23 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

1426 ден.

Попуст

70%

Заштеда

992 ден.

Преостанато време

Добивате

Оnline курс за Workplace First Aid Training + сертификат

Услови

  • Купонот може да се искористи од 05.03.2020 до 30.11.2021
  • Курсот се изведува online на англиски јазик
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • По активирање на ваучерот ќе добиете пристап за најава на курсот во рок од 24 часа.
  • По завршувањето на курсот, се стекнувате со бесплатен меѓународен сертификат во PDF формат.
  • Доколку сакате сертификат во печатена копија, потребно е само да ги платите трошоците за доставата (£3.99)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Нашиот курс за обука за прва помош важи за сите вработени и вклучува стручни аудио-визуелни упатства, лесни за следење на модули и практични совети за работни места со низок ризик, како канцеларии, ресторани и продавници.

Клучни теми вклучуваат кутии за прва помош, позиција за опоравување, администрирање на CPR и лекување на секундарни заболувања како што се астма и алергии.

Да ги знаете основите на прва помош е витална вештина што треба да ја имате, без разлика дали сте на работно опкружување или дома. Може да биде случај на заштеда на нечиј живот, па затоа никогаш не е доцна за обука.

Овој курс за обука за прва помош на работното место е дизајниран да ве запознае со основните основи на прва помош, од тоа како да се однесувате во потенцијално опасни по животни ситуации, до спроведување на проверка од глава до пети на некој што претрпел повреда.

Откако курсот ќе биде успешно завршен, ќе добиете акредитиран КПД како доказ за вашите нови вештини, со самодоверба да ги примените правилните мерки на безбедност за вашиот бизнис или работно место.

Компанијата поседува CPD серификација.

За повеќе информации околу курсот кликнете ТУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.