60% попуст на oнлајн курс за изучување на Xero Accounting and Bookkeeping од Course Cloud во вредност од 1499 ден. по цена од 599 ден.

Цена

599 ден.

Вредност

1499 ден.

Попуст

60%

Заштеда

900 ден.

Преостанато време

 • 1 Coldbath Square, Clerkenwell, London, UK

  Одведи ме таму

  +4402037432362

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за изучување на Xero Accounting and Bookkeeping од Course Cloud  

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.02.2021 до 18.07.2023
 • Курсот се изучува online на платформата на Course Cloud  
 • Пристап до курсот имате во период од 12 месеци од активацијата на купонот
 • Едно лице може да купи максимум 1 купон
 • За да се регистрирате на платформата кликнете на следниов ЛИНК 
 • Пополнете ги празните полиња со ваши лични податоци (име, телеофон и е-маил)
 • Во делот "Purchased Course Name" напишете го точното име на курсот кој сакате да го изучувате
 • Во делот "Voucher Code" напишете го вашиот Grouper купон 
 • Кликнете на копчето Submit 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации во врска со курсот, обратете се на https://coursecloud.org/contact/ 

Опис

Што ќе научите со овој курс?

 • До крајот на курсот ќе можете да завршите разни вообичаени функции користејќи го софтверот Xero
 • Внесете ги почетните биланси
 • Објавувајте фактури и кредитни белешки на клиенти во книгата за продажба
 • Објавувајте фактури на добавувачи и кредитни белешки во книгата за набавки
 • Внесете ги проверките на добавувачот и запишете ги сметките на клиентите
 • Објави трансакции со ситни пари
 • Подгответе ја пријавата за ДДВ
 • Објави дневник за плати
 • Објавувајте прилагодувања на сметките и изготвувајте извештаи на крајот на месецот

Погледнете го курсот ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.