60% попуст на интерактивен online On Air курс (во живо) по германски јазик за медицински лица од "Xplorify" во вредност од 9225 ден. по цена од 3690 ден.

РАСПРОДАДЕНО

60% попуст на интерактивен online On Air курс (во живо) по германски јазик за медицински лица од "Xplorify" во вредност од 9225 ден. по цена од 3690 ден.

Цена

3,690 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

9,225 ден.

Попуст

60%

Заштеда

5,535 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

| Остануваат : 11

 • Steigenteschgasse 13/3/54, 1220, Виена, Австрија

 • 078 246 468; 078 246 224

 • contact@xplorify.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:30

Добивате

On Air курс по германски јазик за медицински лица

 • Интерактивни On Air предавања во живо
 • Q&A сесии
 • 15 лекции: од 23.05.2017 - 11.07.2017
 • Интензитет на часовите: 60 минути
 • Времетраење на предавањето: вторник и четврток од 21:00 - 22:00 ч.
 • Пристап до материјали за следење на курсот, како и материјали за усовршување на јазикот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.05.2017 до 23.05.2017
 • Курсот се изведува преку интерактивни On Air предавања и Q&A сесии во живо, на македонски јазик
 • Пред купување на купонот прочитајте ги условите за следење на курсевите на Xplorify, на следниот ЛИНК
 • Откако ќе го купите купонот, ве молиме регистирајте се на линкот ТУКА и активирајте го вашиот профил (при најава со креираниот профил, кликнете "Запомни ме"). Кога ќе се регистирате, испратете ги: Вашето име и презиме, email, корисничко име и купонот кој го имате претходно купено на contact@xplorify.mk, со цел да бидете приклучени на вашиот курс.
 • Сите материјали неопходни за следење на курсот ќе бидат достапни по започнување на курсот
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.​

Опис

On Air курсот по германски јазик за медицински лица ќе ви даде одлична основа за користење на јазикот во професионална средина преку интеркативни предавања со предавачот и другите слушатели.

Курсот е наменет за сите кои работат или имаат желба да работат во медицината.
Предавањата ќе се се фокусираат на германскиот здравствен систем, медицинското осигурување, комуникација во секојдневна професионална средина, а не е исклучено и внесување на дополнителни теми во зависност од интересите на слушателите.

Овој курс ќе опфати:

 • Професионални области и функции во болница;
 • Медицинска терминологија (анатомија, физиологија и патологија);
 • Мерење и документирање на медицинските вредности;
 • Разбирање и спроведување на планови за третман;
 • Составување извештаи за грижа;
 • Опис на луѓе;
 • Делови на телото, лицето и внатрешни органи;
 • Болести и состојби;
 • Секојдневна конверзација со пациенти, претпоставени и колеги.

Предности придобивки од курсот:

Овој On Air курс е специјализиран за сите медицински лица кои имаат желба да го усовршат стручниот германски јазик и да го говорат јазикот течно. Со овој курс ќе стекнете солидна основа за користење на геманскиот јазик во професионална средина и е наменет за сите кои работат или имаат желба да работат во медицината преку постојана интеракција со предавачот и другите слушатели. Се препорачува заинтересираните слушатели да имаат минимум А2 познавање од јазикот.

Повеќе информации за курсот: ТУКА.

* Дознајте повеќе за Xplorify On Air курсевите и обуките ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ