Роденденска акција по повод 10 години постоење на Premium Dent! 86% попуст на чистење забен камен + преглед + полирање (пескарење) во вредност 2800 ден. по цена од 390 ден.

img

Цена

390 ден.

Вредност

2800 ден.

Попуст

86%

Заштеда

2410 ден.

Преостанато време

Купени: 20

 • Ул. Народен Фронт бр. 5-3лок. 4и5

  Одведи ме таму

  070 444 111, 02 5296 196

  ilija.videski@gmail.com

Добивате

Чистење забен камен + преглед + полирање (пескарење)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.07.2021 до 31.10.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Грижата за вашите заби е од клучно значење за вашето општо здравје и функција на организмот! Професионалниот тим на Premium Dent ќе се погрижи да имате здрави заби и блескава насмевка!

Ова е третман со кој ќе ви помогнеме да ги отстраните целосно сите цврсти и меки наслаги на површината на забите, дамките и сите останати пребојувања предизвикани од конзумирање на обоена храна и напитоци (чај,кафе,кока кола и црвено вино и сл.) и цигари.

Чистењето на забниот камен се врши со помош на ултразвучен апарат со кој се отстрануваат цврстите наслаги на површината на забите. Воздушното чистење и полирање на забите (пескарење) подразбира отстранување на меките наслаги на забите со воздушен млаз на бикарбонатни честички. На овој начин се отстрануваат сите најситни и најнедостапни наслаги кои вообичаено не можат да се исчистат со класичното полирање со помош на ротирачка четка и абразивна паста. Третманот на непцата подразбира обработка на пародонталните џебови преку длабинско чистење на наслаги меѓу непцата и забите. 

Ваквиот третман е индициран при следниве состојби - гингивални и пародонтални заболувања - пребојувања на забите од чај, кафе или цигари - меки наслаги на забите - чистење на фиксни ортодонтски апаратчиња - темелно чистење на забите пред бондирање и залевање - чистење на забите пред третман на белеење на забите 

На овој начин се врши превенција на забите од кариес, се намалува можноста за воспаление на непцата, а со тоа се намалува и можноста за развој на пародонтопатија.

Во стоматолошката ординација Премиум - Дент можете да ги добиете следниве услуги:

 • Протетика (коронки и мостови),метал керамика,прес керамика,цела (фул) керамика - CAD CAM (циркониа)
 • Пломбирање -микро-нано-композит-хелио материјали
 • Лекување (кариологија и ендодонција)
 • Козметско-естетска стоматологија, професионално белеење на забите, пескарење, чистење забен камен со изо кристали, лепење циркони
 • Импланти
 • Ортодонтски апаратчиња
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.