83% попуст на ултразвучно чистење на забен камен, полирање, чистење на пародонтални џебови, спец. преглед во Универзитетски стоматолошки центар Проф. д-р Бојо Андрески во вредност од 2900 ден. по цена од 490 ден.

Вредност

2900 ден.

Попуст

83%

Заштеда

2410 ден.

Купени: 19

 • Ул. Мито Хаџивасилев Јасмин бб, Скопје

  Одведи ме таму

  02 320 20 22; 078 482 062

Добивате

Ултразвучно чистење на забен камен, полирање на заби и чистење на пародонтални џебови

 • Специјалистички стоматолошки преглед со комплетна дентална слика
 • Насоки за натамошен третман и совети за орална хигиена
 • Гратис паста за заби
 • Гратис циркон (по желба)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.05.2019 до 22.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходна резервација на термин на 02 3202 022 или 078 482 062

Опис

Блеснете со здрава и сјајна насмевка - Добијте услуга со врвен квалитет и тоа се на едно место.

Универзитетскиот стоматолошки клинички центар „проф.д-р Бојо Андрески„ функционира од почетокот на 2011 година. Изграден е по најсовремени стандарди  и важи за еден од најдобрите во земјата и регионов.

На површина од 1000 м2 ,  функционираат 6 клиники :

 • за болести на уста,
 • болести на заби и едодонтот,
 • протетика,
 • ортодонција,
 • орална хирургија и
 • детска стоматологија и превентива.

На  Kлинички центар постојано се воведуваат нови услуги ( третмани ) се со цел побезболно и посовремено лекување, ќе ги издвоиме само Ласерскиот кабинет (кој што е одличен во борбата со парадентозата и лекувањето на болестите на уста ). Тим од наши доктори обучени се за третмани  за филери (  Хијалуронски и Ботокс), од престижниот Taum институт од Лондон ,  како и други третмани кои се користат во естетската стоматологија. Во рамките на клиничкиот центар функционира и најсовремен рентген кабинет од германско производство ( VATECH) со најминимално зрачење. Исто така имаме и сопствена заботехничка лабораторија. Клиничкиот центар располага со 35 стоматолошки стола   и два ВИП кабинети опремени според  соодветни стандарди и критериуми . На клиничкиот центар работат реномирани професори , асистенти и доктори со високо реноме во својата бранша. На секоја клиника одделно покрај професор ,  има и специјалисти стоматолози од  сите области . Високообразованиот кадар  како и условите за работа , но и матријалите кои што се користат го праваат нашиот клинички центар еден од најдобрите но и најпосетувани во државава.

Како компанија со општетствена одговорност се грижиме за здравјето на сите.

Блеснете со здрава и сјајна насмевка!

Протетика – коронки, Орална хирургија- Импланти, Ортодонција- фиксни и мобилни протези, Лекување со ласер , естетска стоматологија- Филери- хијалурон и ботокс, мезотерапија... Најсовремен ренген кабинет- Добијте услуга со врвен квалитет и тоа се на едно место.Универзитетски стоматолошки клинички центар проф-др Бојо Андрески

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.