За беспрекорна насмевка! 67% попуст на чистење на забен камен со ултразвук + полирање со профилактична абразивна паста во ПЗУ Д-р Симов во вредност од 1200 ден. по цена од 399 ден.

Цена

399 ден.

Вредност

1200 ден.

Попуст

67%

Заштеда

801 ден.

Добивате

Чистење на забен камен со ултразвук
*Повеќе за третманот прочитајте во делот ОПИС
*Со секој купен купон добивате гратис полирање со профилактична абразивна паста

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.09.2021 до 15.11.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на 071 717 727
 • Ординацијата се наоѓа ул.„Благој Ѓорев“ бр. 87/2-4, Велес
 • Работно време на ординацијата е од понеделник до петок 09:30 до 13:00 и од 16:00 до 20:00 часот
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Чистењето на забен камен се одвива безболно со последна генерација на апарат со ултразвук. Се полираат забите до висок сјај со профилактична паста. Потоа се обработуваат парадонтални џебови. Се нанесува флуор за подолготрајна заштита на забите. Како последен чекор препорачуваме ласерско избелување на забите.

Чистење на забитето  вклучува одстранување на наслаги од плак и забен камен, кои со текот на времето се создаваат на забите. Вашите заби постојано се капат во плунка која содржи калциум и други супстанции кои помагаат во зајакнување и заштита на забите. Иако ова е добра работа, тоа исто така значи дека имаме тенденција да добиеме наслаги од калциум на забите. Цврстиот плак е пребоен-пигментиран како забите и лесно може да се згреши како дел од забот а може и да варира од кафеава до црна боја. За жал, не сме во можност да ги отстраниме плакот и забниот камен дома (користејќи четка за заби) па затоа се препорачува професионално чистење на забите.

За компанијата

Стоматолошка и естетска ординација  ПЗУ Д-Р СИМОВ постои успешно 25 години во областа на стоматологија и 7 години во областа на естетиката. Нашата визија е да станеме лидер за специфичните области кои ги работиме и сериозен дел од стоматологијата и фацијалната естетика. Нашиот тим од доктори постојано ги следи најновите иновации и трендови во класичната и естетска стоматологија со што посетува постојано различни курсеви,обуки и симпозиуми за надоградување и проширување на знаењето и современите пристапи на работа во современата технологија.

Подготвени сме да ги земемеме во предвид сите грижи, надежи и соништа кои ги имате, со цел да ја создадеме перфектната насмевка која ја барате. Во зависност од тоа каква сакате да ви биде насмевката, ние вршиме процени и развиваме план за третман за да се постигнат резултатите кои ги посакувате. Даваме гаранција за квалитет на секоја извршена интервенција. Користиме опрема и материјали од последна генерација на технологија.

Услуги кои може да ги добиете во нашата ординација се  следните:

 • пломбирање со висококвалитетни нанокомпозитни пломби со камелеон ефект
 • ендодонтско лекување на заби
 • вадење на заби
 • безметални zirconia hollywood style коронки и мостови
 • Метал керамика порцелански коронки и мостови
 • изработка на ноќни штитиници за заби и за професионални спортисти
 • професионално ласерско избелување на заби
 • Хијалуронски дермални филери од врвен квалитет
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.