40% попуст на заштитни гумички од бруксизам (ноќно шкрипење) од Д+Д Дент во вредност од 2500 ден. по цена од 1500ден.

Цена

1500 ден.

Вредност

2500 ден.

Попуст

40%

Заштеда

1000 ден.

Преостанато време

Купени: 2

Услови

  • Купонот може да се искористи од 08.05.2023 до 31.10.2023
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е предходна резервација на 076 535 353
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Заштитни гуми од бруксизам (ноќно шкрипење), кои можат да се користат и за спортска заштита, фитнес, кревање товар, при физичка работа или за домашно белење заби.

  • Бруксизмот претставува јако шкрипење и стискање на забите, ноќе додека спиеме. Пациентите со забите на долната вилица клизат по површината на забите по горната вилица и на тој начин неповратно ги оштетуваат.
  • Еден од симптомите на бруксизмот се и болките во подрачјето на увото, окото, виличниот зглоб и џвакалната мускулатура. Сите тие симптоми ако се игнорираат можат да доведат до претерано трошење на забите, оштетување на потпорниот апарат и виличниот зглоб.
  • Главната причина за бруксизмот се стресот и нервозата кај возрасните како и растот и развојт на забите кај децата од 4-тата до 6-тата година.

За компанијата

ПЗУ Д+Д Дент од Скопје е предводена од Др. Дејан Трифуновски. Стоматолошката ординација работи според највисоките светски стандарди и ги следи најновите светски трендови од областа. Сместена во срцето на Скопје (Центар, позади Универзална сала) има обезбеден паркинг и дневен престој за сите свои клиенти. Ординацијата функционира според сите препораки и протоколи за заштита од Covid-19.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.