Kids Week! Природни лижавчиња без додадени шеќери! 37% попуст на пакет од 10 здрави лижавчиња ToothPop од Гемелине во вредност од 350 ден. по цена од 220 ден.

img

Вредност

350 ден.

Попуст

37%

Заштеда

130 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 2

 • ул.Јури Гагарин бр.6 13/16 Скопје, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  071 238 540

  info@gemelline.mk

Добивате

Пакет од 10 здрави лижавчиња ToothPop со вкусови на малина и јагода

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2019 до 30.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да се подигне од: Билна аптека и продавница за здрава храна - Матија Капиштец (кај Министерство за Економија) или Матија Дебар Маало (кај Апче) од 10:00 -17:00h
 • Бесплатна достава важи за најмалку два купени купони!
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата се врши во рок од 3 - 7 дена
Со купување на овој купон со Mastercard картичка донираш 10 ден. во Проект Среќа. Прочитај повеќе тука!

Опис

Првото здраво лижавче - без грам шеќер! За деца, но и за возрасни кои внимаваат на здравјето и линијата. Две TOOTHPOP лижавчиња покриваат 100% од дневните потреби на витамин D и 30% од дневните потреби на витамин C. Засладени со стевиа, ксилитол и парчиња вистинско овошје.

 • Произведени во Германија.
 • Препорачани од стоматолозите!
 • Избор од 3 вкусови: јагода, малина

Што содржи?

 • Ксилитол: го намалува забниот плак, делува антибактериски, ја регулира pH-вредноста
 • Стевиа: најдобрата замена за шеќер помеѓу сите засладувачи
 • Витамин C и Витамин D: за здрав имун систем, здрави коски и заби
 • 100% природни бои
 • Само 14kcal
 • Парчиња вистинско сушено овошје (јагода, малина)

Што не содржи?

 • Шеќер
 • Вештачки ароми
 • Вештачки бои
 • Конзерванси
 • Глутен и лактоза
 • ГМО
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.