2 ја следат оваа компанија


Женски сандали во повеќе дезени - DoGo Akita & Gigi

5480 ден.

3288 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Skopje City Mall втори кат, Ljubljanska, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 397 969

  skopje@dogostore.com

Опис

Екстравагантните чевли Akita и Gigi на DOGO се шарени, весели, модерни, едноставно различни, а исто така 100% вегани. Особено во текот на летото разнобојните чевли се задолжителен моден додаток за сите жени кои сакаат да се истакнат од толпата. Оригиналните сандали Akita и Gigi служат токму за таа цел, необични мотиви и шик дезени ги разубавуваат овие ремек-дела и ги прават вистински привлечни. Без разлика дали претпочитате чевли во светол или темен дезен, цветни мотиви, стрипови или ретро изглед - во DOGO ќе најдете нешто што одговара на вашиот личен стил. Едноставно, Akita и Gigi сандалите на платформа се моден тренд за ова лето. Областа со отворена потпетица на овој женски чевел овозможува вашите нозе да го почувствуваат топол летен воздух.

Уникатниот ѓон визуелно ги продолжува нозете и прави да изгледате повисоки. Удобноста на моделот ги прави Akita и Gigi сандалите перфектен избор за долги дневни прошетки. Практичната прилагодлива лента преку петицата спречува лизгање на стапалото во чевлите и исто така обезбедува совршено прилагодување на секое стапало.

 

Големини: 36-41

Лиценца: Warner Bros

Надворешен материјал: висококвалитетна синтетичка кожа

Внатрешен материјал: висококвалитетна синтетичка кожа

Висина на потпетица: 5 cm

Материјал на ѓон: полиуретан

Големина на калап: нормална, изберете го бројчето кое вообичаено го носите.

Совет за одржување: Дизајните на нашите чевли и чанти се нанесени на површината со несолвентни бои (без растворувачи). Тие не би требало да се негуваат со производи кои содржат хемија. За нивно чистење препорачуваме влажно марамче.

Детали за испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 397 969
 • Види ја продавницата на "DoGo" овде

За компанијата

DоGо е горд пионер на првиот принтан креативен дизајн на чевли. Секој производ е креиран на начин да отскокнува од околината со доза на хумор и уникатен стил. Во своето портфолио, DоGо брендот брои повеќе од 5.000 оригинални дизајни на чевли, чанти, облека и декоративни предмети.

Поттикнати од мотото “Персонализирај го својот живот”, нашите клиенти имаат можност да ја изразат својата индивидуалност со избор на омилениот дизајн од морето уникатни, креативни и иновативни DoGo производи.

Покрај својот впечатлив изглед, DoGo моделите се карактеризираат со префинета рачна изработка и користење на вегански материјали. Брендот веќе неколку години се грижи за заштита на животните и животната средина и ги поддржува сите оние кои се залагаат за еколошки свесното производство.

На инспиративниот дух на DoGo влијаат артистични луѓе од најразлични делови на Светот. Затоа на производите на DoGo можете да ги пронајдете вашиот омилен град, позната личност, стихови од песна, миленичиња, цртан лик, саканото годишно време итн.

Нашите рачно изработени производи им овозможуваат на оние кои се во потрага по необично и оригинално парче, да се изразат себеси и својот креативен дух.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.