Зима во Банско (09.01-18.03.2023)! До 36% попуст на пакет од 4, 5, 6 или 7 ноќевања со појадок или појадок и вечера по избор + користење на СПА центарот во Royal Bansko 3*

Цена од

7626 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

8487 ден.

Попуст

10%

Заштеда

861 ден.

Купени: 11

Добивате

Понудата е по лице за пакет ноќевања по избор

Опции на понудата:

4 BB ноќевања 8,487 ден. (137 еур)
7,626 ден. (123 еур)
4 HB+ ноќевања 13,462 ден. (217 еур)
10,044 ден. (162 еур)
5 BB ноќевања 10,609 ден. (171 еур)
9,362 ден. (151 еур)
5 HB+ ноќевања 16,827 ден. (271 еур)
12,276 ден. (198 еур)
6 BB ноќевања 14,486 ден. (234 еур)
10,974 ден. (177 еур)
6 HB+ ноќевања 21,949 ден. (354 еур)
14,384 ден. (232 еур)
7 BB ноќевања 16,901 ден. (273 еур)
12,524 ден. (202 еур)
7 HB+ ноќевања 25,607 ден. (413 еур)
16,368 ден. (264 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на СПА центар + базен со вклучени лежалка и чадор
 • Џакузи со минерална вода од 35° (најголемо во Банско наменето за 16 лица 
 • Внатрешен затоплен базен со секција за деца (температура на вода 31°)
 • Финска сауна + ICE bucket
 • Ароматизирана парна бања
 • Зона за релаксација
 • Користење на мултифункционален терен за тенис, фудбал
 • Користење на целосно опремен фитнес центар
 • WiFi и релакс зона
 • Детско катче
 • Голем Паркинг
 • Ски гардеробер
 • Песплатен превоз до ски лифт 
 • Пинг понг, шах, табла, карти
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.01.2023 до 18.03.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email: [email protected] или телефон: +359 899 106 931
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето може да биде во двокреветно студио (за 2 лица), апартман со една спална (2 + 2) или апартман со две спални (4 + 2) во зависност од исполнетоста на капацитетот
 • За закуп на соба потребно е да престојуваат минимум 2 лица
 • На барање на гостите може да се овозможи и бебешко креветче
 • СПА центарот се користи од 09:00 до 21:00 часот
 • Забрането е пушење во апартманите 
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати во хотелот:

 • За едно дете до 11,99 години сместувањето е бесплатно
 • За второ дете до 11,99 години на дополнително легло се доплаќa 11 € за едно BB ноќевање и 14 € за едно HB+ ноќевање 
 • За дете од 12 до 16,99 години на дополнително легло се доплаќa 17 € за едно BB ноќевање и 22 € за едно HB+ ноќевање 
 • За дете над 17 години или трето возрасно лице на дополнително легло се доплаќa 26 € за едно BB ноќевање и 34 € за едно HB+ ноќевање 
 • Сместување во собите е после 14 часот, напуштање на собите до 12 часот

Доплати:

 • Аркадни игри, флипери и фудбалче: 0.5 € по игра
 • Билјард: 1€ за 1 партија
 • Изнајмување на бањарка: 2 € за целиот престој
 • Изнајмување на папучи: 1 € за целиот престој
 • Организација на родендени (цена по договор)
 • Користење на сала за семинари/банкети (цена по договор)
 • Доплата за користење на базен, сауна и парна бања од надворешни лицa: 15 €
 • Користење на терен за тенис, фудбал и сл. од надворешни лица: 15 € за еден час
 • Изнајмување скии: од 2.5 € до 25 €
 • Безбеден подземен паркинг (по претходен договор): 8 € на ден
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Работно време на релакс центарот е од 10:00 до 20:00ч.
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Понудата не важи за групни резервации
 • Сите доплати се прават директно во хотелот

Опис

Програма за BB и HB+ 
Појадок (од 08:00 до 10:00 часот) - појадокот се служи во шведска маса и вклучува: разновиден асортиман на свежо овошје и зеленчук, топло и ладно бифе.
Потрошувачка на висококвалитетни пијалоци: сокови и газирани пијалоци, нектар, еспресо кафе, топло чоколадо, капучино, млеко, чај, минерална вода. За помалку од 15 луѓе се служи појадок според менито.
Вечера (од 18:00 до 20:00 часот) Вечерата се служи на шведска маса и вклучува: свежо подготвени варени вегетаријански и месни јадења, супа, салати, скара,
овошје и десерти. Неограничена потрошувачка на алкохолни и безалкохолни пијалоци: ракија, водка, виски, џин, мастика, бело/црвено вино, точено пиво, сокови и газирани пијалоци, нектар. За помалку од 15 луѓе се служи појадок според менито.

Минерална вода
Главен извор на минерална вода во комплексот Кралско Банско е селото Елешница кој има извор од левата страна на реката Златарица.
Минералните води се од родопскиот - локални термални води. Местото е еколошки чисто, со умерена клима и простран поглед на планината Пирин.
Водата се анализира во Акредитирана хемиска лабораторија за минерална анализа на вода од Националниот центар за FLR, а радиохемиските тестови се направени во Радиохемија на АД "Геологија и геофизика". Заедно со лабораторијата на NCFLM инсталираше постројка за сорпција на флуор.

Придобивки:

 • превенција од кариес
 • превенција од белодробни заболувања - со вдишување
 • третира трње, дископатија, ишијас, трауматски повреди на зглобовите и коските, рани и кожни болести
 • третман со пиење е за гастроинтестинални, бубрежни, уролошки и хепатални билијарни заболувања, гихт, дијабетес итн.

Дали сакате да избегате од напорниот и стресен начин на живот? Барате мир и тишина? Хотелот се наоѓа на само 200м. од Националниот парк Пирин, кој се смета за светско наследство и 500м. од комплексот лифтови Ројал Банско и е вистинското место за вас и вашето семејство.

Апарт Хотел Ројал Банско има 100 апартмани лоцирани во еден главен блок со четири лифтови. Повеќето од нив нудат уникатен поглед на
планините Пирин, Рила и Родоп. Апартманите се модерно опремени и ги нудат сите потребни удобности за кратки и долги одмори.

Нашите гости можат да користат панорамски, загреан базен со детски дел, сауна, парна бања, соба за масажа, фитнес, детско игралиште, два ресторани, лоби бар, соба за игри, тенис на маса, билијард, скара, паркинг на отворено, безжичен интернет и отворен мултифункционален терен за тенис, фудбал и одбојка.

Ројал Банско е местото каде што може да се стане едно со природата и да се впиете во нејзината убавина. Добредојдовте!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

   

  

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.