ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: Релакс задоволство во Катлановска Спа! До 54% попуст на пакет по избор: термо минерална бања, масажа со вулкански камења, пилинг со катлановска спа минерали, сауна и релакс масажа на цело тело за двајца или спа капсула пакет

РАСПРОДАДЕНО

ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: Релакс задоволство во Катлановска Спа! До 54% попуст на пакет по избор: термо минерална бања, масажа со вулкански камења, пилинг со катлановска спа минерали, сауна и релакс масажа на цело тело за двајца или спа капсула пакет

Цена

399 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

860 ден.

Попуст

54%

Заштеда

461 ден.

Купени : 258

 • Катланово

 • 02 2581 000; 070 302 596

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 07:00 - 21:00 Саб-Нед: 07:00 - 21:00

Добивате

Релакс пакет по избор:

 • Термоминерална бања во приватна када + сауна (времетраење: 60 мин), цена: 860 ден. 399 ден.
 • Термоминерална бања во приватна када + кислородна спа капсула (60 мин), цена: 860 ден. 399 ден.
 • Масажа со вулкански камења + сауна (времетраење: 90 мин), цена: 2400 ден. 1299 ден.
 • Пилинг со катлановска спа минерали + сауна (времетраење: 90 мин), цена: 2150 ден. 1299 ден.
 • Тандем сауна и релакс масажа на цело тело (за двајца) (времетраење: 90 мин), цена: 3400 ден. 1999 ден.
 • Спа капсула пакет од 10 третмани (времетраење на еден третман: 30-40 мин), цена: 5400 ден. 2500 ден.

*Секој корисник добива бањарка и пешкир

*Со овој купон добивате 20% попуст на ресторанските услуги, третманите за лице и тело и приватен базен


Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.02.2018 до 31.03.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Секој корисник добива бањарка и пешкир
 • Доколку не го посетите центарот во зажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Бањата работи секој ден од 07:00 до 21:00 часот, освен понеделник од 07:00 до 17:00 часот

Опис

Пролетта, 540 година кога верниот генерал Белисариус се доближи до Катланово немаше големи очекувања. “Чумата не бира ни по род, ни по заслуга” - се обеспокојуваше. Кога пред три месеци го остави својот цар Јустинијан Први во бањата, тој беше половина поминат на другата страна...Ноќта кога го викнаа во Царската палата, тој за прв пат го виде царот како човек. Потемнет во очите и усните, токму како што тоа можеше да се види и кај болните во најсиромашните маала на Константинопол, царот му даде знак да пријде. “Однеси ме дома” - му шепнаа посивените усни - Ако можам да закрепнам, можам единствено во Македонија”...

Патот кој верниот Белисариус двапати го врвеше не беше кус. Но тој не беше ништо во споредба со тоа колку долга му се чинеше патеката од мостот на Пчиња до дрвената крепост на бањата. Со симнат шлем и подготвен в раце да го земе најтешкиот товар, цар- ската круна која требаше да ја врати во Константинопол, Белисариус застана пред двокрилната порта. Кога тешките балвани мрднаа, утринското сонце се проби од другата страна и удри силно во неговото лице. Како што се ширеа портите, така се ширеше вербата на Белисариус во зборовите на Јустинијан Први: “Катланово е котелот каде сонцето се раѓа. Ако нешто може да ме излечи, тогаш тоа е таму, помеѓу сонцето и водата”. Таму, низ карпата, земјата и дрвјата кои се топеа под утринските зраци, низ испарувањата на водата во која вриеше карпата и карпата во која вриеше водата, го здогледа во целиот сјај и беспрекорна мажественост својот господар. Flavius Petrus Sabbatius Justinianus или Јустинијан Први, стоеше пред него со раширени раце и насмевка која велеше “Ти реков!”. 

Масажа со вулкански камења

Древна терапија во која се употребуваат топли базалтни камења од вулканско потекло кои содржат геотермална енергија. Благотворно делуваат на мускулите, нервниот систем и ја зголемуваат животната енергија.

СПА капсула

Сува кислородна капсула во комбинација со: оксигено, хромо, арома, вибро и музикo терапија. Модерен третман за релаксација, детоксикација, регенерација и слабеење. 
Помага при релаксација, детоксикација, подобрување на сонот, подобрување на состојбата на кожата, лекување настинка. 

Релакс масажа

Катлановската релакс масажа е единствена техника настаната како плод на искуството на врвните масери и физиотерапевти. Комбинацијата од релаксирачка масажа и истегнување, благотворно делува на намалување на болките. Истовремено ја зголемува подвижноста и ја подобрува циркулацијата.

Пилинг со Катлановска спа минерали

Комбинација на органски материјали со: шеќер, манго, папаја и катлановски минерали, која ви овозможува длабинско чистење на кожата и подобрување на циркулацијата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не тука.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ