ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: Акција во SCOUT OUTDOOR SHOP! Купон со 79 ден. со кој добивате 50% попуст на минати колекции, 40% попуст на актуелна зимска колекција и 30% попуст на пролетна колекција од врвни светски брендови

Купени: 1125

 • Ул. Кирил и Методи бр. 20, Скопје

  Одведи ме таму

  02 312 1399

  scout2@germanpx.com

Добивате

Купон од 79 ден. со кој добивате:

 • 40% попуст на актуелна зимска колекција
 • 50% попуст на минати колекции 
 • 30% попуст на пролетна колекција

*Достапни брендови: Jack Wolfskin, Campagnolo, Salewa, Regatta, Dare 2be, Helly Hansen, F-Lite, HAD, Gerber, Sigg, Ticket To The Moon, Alpina Sports, Sea To Summit, Silva, Light My Fire, GSI Outdoors, Lifeventure, Lifesystems, Littlelife, Rotomod, Mistral, Relags, Braun

*Попустот не важи единствено за брендовите: GoPro, Salamander и Garmin

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и добиј бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2019 до 25.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот важи за двете локации на Scout (ул. Максим Горки бр.17 и ул. Кирил и Методиј бр.20)
 • Еден купон важи за 1 производ
 • За повеќе производи потребно е да купите соодветен број на купони
 • Попустот не важи единствено за брендовите: GoPro, Salamander и Garmin 
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавниците на Scout
 • Доколку не го искористите купонот, средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

ЗЛАТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

⭐ Над 4000 купени купони.

⭐ Outdoor опрема од врвни светски брендови

⭐ Омилена продавница на сите авантуристи!

Scout Outdoor Shop

Излези надвор и уживај, во ново неверојатно искуство.

Scout outdoor shop ги инспирира луѓето да ја истражуваат природата, да бараат авантури и да ја уживаат слободата. Најсовремена, специјализирана продавница за секаков вид на аутдор опрема, облека и обувки од врвни светски брендови.

Ние сме македонските “Оutdoor” пионери, кои нудат артикли од премиум брендови на кои можете да им верувате.

Во нашите продавници ќе најдете облека, обувки и опрема од врвни светски брендови, за сите ваши активности. Од лежерни колекции за прошетки, возење велосипед, вежбање, кампување или патување околу светот, до поспецијализирани парчиња и опрема за сериозни активности во планински услови.

Scout outdoor shop располага со висококвалитетни производи од следните брендови: Jack Wolfskin, Salewa, Campagnolo, Helly Hansen, Regatta, Dare 2be, F-Lite, HAD, Savoy, Gerber, Sigg, Ticket To The Moon, Alpina Sports, Sea To Summit, Silva, Light My Fire, GSI Outdoors, Lifeventure, Lifesystems, Littlelife, Rotomod, Mistral, Relags, Braun, Suunto, Thule, Petzl, GoPro, Salamander, Garmin и други.

Добредојдовте во нашиот свет, каде што љубовта кон природата и здравиот начин на живот, ќе ве одведат кон нови предизвици и незаборавни авантури.

СЕ ГЛЕДАМЕ НАДВОР!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.