ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: SPIZZICOTTO (City Mall)! Пица и пастрмајлија по најдобар рецепт! До 47% попуст на пица по избор (капричиоза, диаволо, маргарита, туна или вегетаријана) или пастрмајлија (пилешка или свинска)

РАСПРОДАДЕНО

ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: SPIZZICOTTO (City Mall)! Пица и пастрмајлија по најдобар рецепт! До 47% попуст на пица по избор (капричиоза, диаволо, маргарита, туна или вегетаријана) или пастрмајлија (пилешка или свинска)

Цена

69 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

110 ден.

Попуст

37%

Заштеда

41 ден.

Купени : 2080

 • ул. Љубљанска 4/ лок. Р5 (City Mall) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 070 381 214; 02 3074 018

 • info@spizzicotto.com.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 22:00 Саб-Нед: 10:00 - 22:00

Добивате

Јадење по избор:

Пица (800-900 гр.), цена: 300 ден. 159 ден.

 • капричиоза
 • диаволо
 • маргарита
 • туна
 • вегетаријана

Пастрмајлија (250-300 гр.), цена: 110 ден. 69 ден.

 • пилешка 
 • свинска

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.02.2018 до 07.03.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата важи само за Spizzicotto во CityMall
 • Купонот важи за во ресторанот или "за носење"
 • За 3 и повеќе пици задолжителна е предходна нарачка (мин. 30 минути однапред)

Опис

Вистинско уживање за сите гурмани со најдобрата пица во градот!

Спицикото е еден од најстарите и најпознатите македонски брендови за свежо подготвена храна кој постои од 1998 година. Зад Спицикото стои тим од четириесетина вистински љубители на добрата храна, посветени на подготовка на вкусни и свежи оброци, со состојки од високо квалитет и македонско потекло.

Своето прво продажно место го отвори во Градскиот Трговски Центар, Скопје од каде што многу брзо со неодоливите ароми на свежо подготвена храна придоби голем број гурмани. Во март 2012 година, со цел вкусно да ги израдува скопските фамилии, го отвори својот втор локал во Зоолошката градина во Скопје, со малку поинаков визуелен идентитет - прилагоден за детските желби.

Следејќи го трендот и потребите на своите клиенти, во октомври 2012 година Спицикото го отвори и своето трето продажно место во новиот Сити Мол.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не тука.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.