97% попуст на 6 месечен онлајн курс по германски јазик + сертификат од Goethe Sprachschule во вредност од 18 409 ден. (299 €) по цена од 499 ден. (8€)

Цена

499 ден.

Вредност

18409 ден.

Попуст

97%

Заштеда

17910 ден.

Преостанато време

Купени: 2875

Добивате

Online курс по германски јазик кој ги содржи следните модули:

Level 1 

 • A1: Can understand and use familiar everyday expressions and very basic phrases.

Level 2

 • A2: Can understand sentences and frequently used expressions related to areas of most immediate relevance.
 • B1: Can understand the main points of clear standard input on familiar matters regularly encountered in work, school, leisure, etc.

Level 3

 • B2: Can understand the main ideas of complex text on both concrete and abstract topics, including technical discussions in his field of specialization.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.01.2021 до 01.08.2022
 • Курсот се изучува online на платформата на Goethe Sprachschule.
 • По регистрацијата на нивниот САЈТ, потребно е кодот и пинот од купонот да ги внесете на следниов ЛИНК 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките oд 6 месеци од активацијата на кодот.
 • По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
 • Доколку по активацијата на купонот не добиете пристап до платформата, потребно е да испратите e-mail на: office@goethe-sprachschule.com и да ги прикачите купоните во прилог на маилот и по 24 часа ќе добиете одговор за активација курсот.
 • Часовите се одржуваат онлајн со претходно снимени лекции 
 • По завршување на курсот има завршен тест кој се изведува онлајн. Откако успешно ќе го решите тестот постои можност единствено за е-сертификат во PDF формат.
 • Курсот може да го следите во било кое време и од било кое место
 • Купонот може да го активирате и курсот да го следите од Англиски, Шпански и Германски јазик
 • За сите дополнителни прашања обратете се на: office@goethe-sprachschule.com

Опис

Goethe Sprachschule е онлајн школа со искуство во повеќе држави.

Програмот е развиен во блиска соработка со Британскиот центар за јазици,  TELC - европски сертификати за јазици и Pearson - најголемата образовна компанија во светот.

Овој начин на учење на германски јазик ке ви помогне за побрзо учење на јазикот. Програмот е основан според најновите науки на учење кои се докажани со успешност на илјадници студенти низ светот. Курсот е достапен на сите лаптопи и мобилни уреди и студентите може да изберат на кој јазик ке им бидне апликацијата, англиски, германски или шпански.

Курсот е погоден за сите што сакаат да научат или да го усовршат својот германски јазик од почетничко ниво до флуентно комуницирање.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

tdanevska

Моето искуство со оваа понуда е дека платформата не им е развиена најдобро, има многу пропусти и не е доволно интерактивна. Може да помогне само да се научат некои зборчиња меѓутоа не е спремна за изучување на јазик. Денес постојат многу развиени платформи за учење и чинат помалце од ова, а нудат многу подобри можности.

Член на Grouper од: 03-01-2012

anastasija

Здраво, Ви благодариме на коментарот. Ве информираме дека ова е најпродаваниот курс на нашиот сајт и е еден од најбараните курсеви токму поради достапната цена. Имаме добено многу позитивни коментари за самата платформа од корисници кои го изучуваат и што веќе завршиле, дека многу им помогнал во изучување на јазикот. Ова е платформа која е наменета за почетници и треба да Ве обезбеди со потребните знаења за конверзација и понатамошно до усовршување на Германскиот јазик. Доколку имате било какви забелешки може слободно да ни пишете на support@grouper.mk, за да ги пренесеме на компанијата, за да имаат во предвид. Ви благодариме на одвоеното време да ги пренесете Вашите импресии и Ви стоиме на располагање за било што.

Член на Grouper од: 15-01-2020

idukovski1

Kursot i Goethe Schule e piggybacking na Goethe Institut. Sertifikatot e celosen scam, support office, odgovor od oficijalnata skola, nema, ne postoi objasnuvanje zasto ne izdavaat sertifikat so pecat, so ime na oficijalen pretstavnik i naznaka na level of knowledge. Sodrzinski kursot nema nikakva interakcija so studentot. Voopsto ne go preporacuvam.

Член на Grouper од: 21-01-2021

armina

Здраво, Првенствено сакаме да Ви се заблагодариме на Вашиот коментар и на споделеното искуство. Ве информираме дека ова е најпродаваниот и најбараниот онлајн курс достапен за сите корисници и има продадено над 2300 купони. Kако што е наведено и во самата понуда курсот се одржува преку претходно снимени видеа и материјали а после изучување на секој модул имате тестови за проверка на знаењето. Курсот е погоден за сите што сакаат да научат или да го усовршат својот германски јазик од почетничко ниво. Секогаш ни е значаен фидбекот од корисниците за подобрување на квалитетот на нашите услуги и секако доколку имате дополнителни забелешки може слободно да ни пишете на support@grouper.mk за да ги пренесеме истите до компанијата и да ги имаат во предвид.

Член на Grouper од: 28-10-2019

idukovski1

"Сите студенти ќе добијат Меѓународен сертификат за владеење на германски јазик признат од врвни меѓународни корпорации како: BP, Volkswagen, Samsung, Toyota, Phillips, General Motors, LG, Allianz, Statoil, AXA, Hewlett-Packard, Fiat, Tesco, IBM и многу други. " Ova se vasi zborovi vo samata reklama na kursot. Stom imate prodadeno poveke od 2300 kuponi, imate napraveno ubava scam zdelka. Toj megunaroden sertifikat, nema nitu pecat, nitu level of knowledge, nitu oficijalno ime na pretstavnik od Goethe Schule.

Член на Grouper од: 21-01-2021

armina

Здраво Иван, Благодариме уште еднаш за коментарот и известувањето. Нашите корисници ни се секогаш приоритет и секоја порака детално ја разгледуваме. Со цел да нема било какви забуни наведовме плус информации за курсот во услови, односно дека се работи за веќе снимени лекции со одредени модули за знаење. Исто така ги пренесовме вашите пораки до одговорното лице. Имаме многу продадени купони и корисници кој го имаат поминато курсот и секогаш работиме на подобрување на понудите согласно пораките кои ги добиваме.

Член на Grouper од: 28-10-2019

borec5639

Kaj e sertifakov mameto vashe lopovsko :D

Член на Grouper од: 20-11-2017

armina

Здраво, Ве информираме дека извршивме проверка и Вие го имате купено купонот за курсот по германски јазик денес. Потребно е првенствено успешно да ги завршите лекциите и завршниот тест кои се изведуваат онлајн, а потоа да аплицирате до компанијата за добивање на е-сертификатот. За издавање на e-сертификатот потребно е да ја контактирате компанијата на office@goethe-sprachschule.com и истиот ќе го добиете во PDF формат. Секако доколку Ви е потребна помош или имате дополнителни прашања може да не контактирате на support@grouper.mk

Член на Grouper од: 28-10-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.