Танцувај и троши калории! 41% попуст на месечна членарина за зумба во Golden Fitness во вредност од 1000 ден. по цена од 590 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

41%

Заштеда

410 ден.

Купени: 2

Добивате

Месечна членарина за зумба 

  • интензитет: 3 пати неделно
  • термини: вторник и четврток од 20:30, сабота од 18:00 часот

Услови

  • Купонот може да се искористи од 02.08.2019 до 10.09.2019
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Понудата важи само за локација нас. Аеродром - позади Capitol Mall
  • Задолжителна е претходна резервација на термин
  • Понудата важи за нови членови

Опис

Часовите ги држат лиценцирани Зумба инстукторки Елена и Александра 

Зумбата е забавен кардио тренинг комбиниран со аеробик којшто согорува голем број калории. Според официјалните студии, со само еден зумба час може да се согорат од 300 до 900 калории. Денес зумбата е најпопуларната фитнес програма ширум светот којашто ги комбинира латино и интернационалните музички хитови со танцови движења. Креирана е од колумбискиот танчер и кореограф Бето Перез во текот на 90-тите години.

Зумбата во принцип се базира на 4 основни танци: салса, регетон, кумбија, меренге. Покрај нив, во текот на зумба часот можат да се инкорпорираат и следниве танци: стомачен танц, фламенко, танго, самба, сока и кебрадита. Други популарни танци кои се' почесто се дел од зумба плеј-листите се и денсхол, дембоу, бангра, хип-хоп, бачата и мамбо.

Еден зумба час комбинира брзи и спори танци во динамичен ритам којшто го тонира и обликува телото користејќи ги принципите на аеробикот и фитнесот за да се постигнат придобивките од кардио тренингот и мускулното тонирање.

Токму поради танцувањето на различна музика со динамичен ритам додека согоруваме голем број калории, е тоа што ја прави Зумбата сензационална.

Со зумбата секој час личи на журка, а сепак се постигнуваат добри резултати!

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.