Во моментов сме затворени, ве очекуваме во 10:00ч.

Понуди на попуст
-30%
Плескавица (250 гр.)
140 ден. 98 ден.
-30%
Пилешки стек (250 гр.)
140 ден. 98 ден.
-30%
Похован пилешки стек (250 гр.)
160 ден. 112 ден.
-30%
Криспи пилешки стек (250 гр.)
170 ден. 119 ден.
-30%
Плескавица од тиквички
130 ден. 91 ден.
-30%
Ајдамер (30 гр.)
30 ден. 21 ден.
-30%
Чедар (30 гр.)
40 ден. 28 ден.
-30%
Горгонзола (30 гр.)
40 ден. 28 ден.
-30%
4 сирења (30 гр.)
40 ден. 28 ден.
-30%
Сланина (30 гр.)
40 ден. 28 ден.
-30%
Халапењо
30 ден. 21 ден.
-30%
Јајце
20 ден. 14 ден.
-30%
Домати
10 ден. 7 ден.
-30%
Карамелизиран кромид
20 ден. 14 ден.
-30%
Помфрит (100 гр.)
30 ден. 21 ден.
-30%
Пекарски компир (100 гр.)
50 ден. 35 ден.
-30%
Печурки (30 гр.)
20 ден. 14 ден.
-30%
Сос од сенф и мед
20 ден. 14 ден.
-30%
Мексички сос
20 ден. 14 ден.
-30%
Бургер сос
20 ден. 14 ден.
-30%
Мајонез
10 ден. 7 ден.
-30%
Кечап
10 ден. 7 ден.
-30%
Сенф
10 ден. 7 ден.
-30%
Чили сос
20 ден. 14 ден.
-30%
BBQ сос
20 ден. 14 ден.
Појадок
Телешка чорба со лепче
140 ден.
Јајца на око
130 ден.
3 јајца на око, гарнир/ лепче
Пржени лепчиња со кашкавал
120 ден.
Македонски појадок
150 ден.
3 јајца на око, ајвар, сирење / лепче
Американски појадок
160 ден.
3 јајца на око, сланина на скара, колбасица, пекарски компир, домат / лепче
Англиски појадок
130 ден.
2 јајца на око, павлака, марула, домат /тост лепче
Макало појадок
120 ден.
брускети од домашно печено лепче премачкано со макало од домат и пиперки, рендано сирење
Бекјард појадок
160 ден.
Омлет со 3 јајца, спанаќ, горгонзола, пармезан
Калцоне
190 ден.
доматно пире, ајдамер, моцарела, шунка, печурки, оригано
Главно јадење
BBQ Свинско Ребро (1kg)
700 ден.
Парчиња ребра од 500-700 гр. со компир во во фруна, карамелизиран кромид, сенф и мед
BBQ Суфлаки
280 ден.
3 пилешки/свински ражничи, пекарски компир, марула, домат и кромид
Плескавица Бекјард полнета со 4 сирења и печурки
350 ден.
Tелешко мелено месо 400гр. полнето со 4 вида на сирења, пекарски компир, печурки
Пилешки стек Бекјард со брокула
270 ден.
Пилешки стек 250гр. прелиен во сос од печурки, брокула, шери, ориз со печурки
Пилешки стек во кари сос
240 ден.
Пилешки стек 250гр, пекраски компир, печурки, кари сос
Пилешки стек во бел сос
260 ден.
Пилешки стек 250гр, сланина, пекарски компир, бел сос, печурки
Пилешко во зеленчук
220 ден.
Пилешки стек 250гр, компир во фурна, тиквица, брокула, печурки, пиперки, пченка
Пилешко во сос од спанаќ
250 ден.
Пилешки стек 250гр, компир во фурна, сос од спанаќ, горгонзола
Пилешко бекјард
320 ден.
Пилешки коцки на скара, пршут, печурки, пипер, кашкавал, зачини, шери, пекарски компир
Свинско бекјард
320 ден.
Свински коцки на скара, пршут, печурки, пипер, кашкавал, зачини, шери, пекарски компир
Мезе
BBQ Кобасица (250 гр.)
220 ден.
Tелешка кобасица (250гр.), помфрит
Похован кромид
130 ден.
(300 гр.)
Помфрит
120 ден.
(300 гр.)
Помфрит со сирење
140 ден.
(300 гр.)
Помфрит Бекјард
120 ден.
Зачинет помфрит (300 гр.)
Пилешки крилца
200 ден.
Пилешки крилца (0,5кг.), помфрит, сосови
Пекарски компир
150 ден.
(300 гр.)
Печурки на скара
150 ден.
Печурки (300 гр.)
Чипс тиквици
120 ден.
Кравјо сирење
120 ден.
Овчо сирење
160 ден.
Фурнаринки
70 ден.
Фурнаринки со кашкавал
90 ден.
Фурнаринки со лукче
70 ден.
Топла даска (мала)
550 ден.
Похован кашкавал, поховани зденки, поховани маслинки, поховани тиквички, печурки, пирошка, пилешки прсти, похован кромид, сосови
Топла даска (голема)
1,000 ден.
Похован кашкавал, поховани зденки, поховани маслинки, поховани тиквички, печурки, пирошка, пилешки прсти, похован кромид, сосови
Пилешки прсти
220 ден.
Пилешко месо (300гр.), помфрит, сосови
Бекјард мезе
320 ден.
Говедски пршут, пармезан, горгонзола, апетисани
Ракија мезе
350 ден.
Летна манџа, сирење (150 гр.) чипс сланина, маслинки
Ладна даска
600 ден.
Говедски пршут, горгонзола, пармезан, суво овошје, џем од шумско овошје, апетисани, крекери
Пиво даска
500 ден.
Похован кромид, пилешки прсти, пилешки крилца, помфрит, сосови
Салати
Цезар салата
230 ден.
Пилешки стек (150гр.), марула, рукола, шери, пченка, кубети, пармезан, дресинг, крем ачето, фурнарини
Италијанска салата
230 ден.
Марула, рукола, шери, пршут, пармезан, дресинг, фурнарини
Бекјард салата
250 ден.
Марула, рукола, телешки пршут, краставица, маслинки, брокула, пченка, шери, кромид, ротквица, семки од тиква, балсамик винигред, фурнарини
Туна салата
220 ден.
Туна 150гр, јајца, марула, рукола, маслинки, пченка, кромид, лимонов дресинг, фурнарини
Витаминска салата (мала)
120 ден.
Морков, зелка, краставица, ротквица, цвекло, јаболко, лимонов винигред
Витаминска салата (голема)
240 ден.
Морков, зелка, краставица, ротквица, цвекло, јаболко, лимонов винигред
Шопска салата (мала)
110 ден.
Домати, краставици, кромид, рендано сирење
Шопска салата (голема)
200 ден.
Домати, краставици, кромид, рендано сирење
Грчка салата (мала)
130 ден.
Домати, краставици, кромид, маслинки, сирење на коцки, оригано
Грчка салата (голема)
220 ден.
Домати, краставици, кромид, маслинки, сирење на коцки, оригано
Таратор
150 ден.
Павлака, краставица, лук
Десерт
Палачинка - Крем
150 ден.
Крем, банана, плазма и шлаг
Палачинка - Мед и ореви
150 ден.
Мед, ореви, палачинка
Топло ладно
150 ден.
Рижото
Рижото со зеленчук
240 ден.
Пиперка, тиквица, шери, пченка, брокула, пармезан
Рижото со пилешко
240 ден.
Пилешко месо, пелат, хопла, зачини, пармезан
Рижото со пилешко и зеленчук
260 ден.
Пилешко, пиперка, тиквица, шери, пченка, брокула, пармезан
Бургери
Бекјард Бургер
240 ден.
Лепче од фурна, м. месо 250гр., марула, домати, кашкавал, бургер сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, пекарски компир
Бејкон бургер
260 ден.
Лепче од фурна, м. месо 250гр, сланина, марула, домати, кашкавал, бургер сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, пекарски компир
4 Сирења Бургер
270 ден.
Лепче од фурна, м. месо 250гр, 4 сирења, печурки, марула, домати, кашкавал, бургер сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, пекарски компир
Чедар бургер
260 ден.
Лепче од фурна, телешко м. месо 250гр, марула, домати, чедар, бургер сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, пекарски компир
Чикен бургер
240 ден.
Лепче од фурна, пилешко месо 250гр, марула, домати, кашкавал, бургер сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, пекарски компир
Ројал чикен бургер
260 ден.
Лепче од фурна, похован стек 250гр, марула, домати, кашкавал, бургер сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, пекарски компир
Криспи чикен бургер
290 ден.
Лепче од фурна, похован стек со корн флекс 250гр, марула, домати, кашкавал, мексички сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, пекарски компир
Мини бургер
130 ден.
Лепче од фурна, телешко м. месо 120гр, марула, домати, кашкавал, бургер сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, пекарски компир
Веге бургер
220 ден.
Лепче од фурна, плескавица од тиквички и морков, сирење, марула, домати, бургер сос, мед и сенф, кромид, к. краставички, павлака, пекарски компир
Сендвичи
Индекс сендвич
220 ден.
Лепче во фурна, сланина, кашкавал, печурки, маслинки, к. краставички, карамелизиран сос од кромид, павлака, сенф, марула, домат, пекарски компир, бургер сос
Вегетаријански сендвич
200 ден.
Лепче од фурна, печурки, маслинки, тиквички, кашкавал, марула, домат, павлака, сос сенф и мед, к. краставички, пекарски компир
Клуб сендвич
200 ден.
Тост лепче, кашкавал, шунка, марула, домат, павлака, помфрит, сосови
Мачете сендвич
230 ден.
Лепче со сусам печено во фурна, пилешко месо 200гр, марула, домат, кромид, пиперка, пченка, мексички сос, помфрит
Пици
Капричиоза (мала)
240 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, шунка, печурки, оригано
Капричиоза (средна)
360 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, шунка, печурки, оригано
Везувио (мала)
220 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, шунка, оригано
Везувио (средна)
320 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, шунка, оригано
Маргарита (мала)
180 ден.
Доматно пире, ајдамер/моцарела, оригано
Маргарита (средна)
280 ден.
Доматно пире, ајдамер/моцарела, оригано
Наполитана (мала)
200 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, печурки, оригано
Наполитана (голема)
300 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, печурки, оригано
Кватро (мала)
260 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, горгонзола, пармезан
Кватро (средна)
360 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, горгонзола, пармезан
Кулен (мала)
250 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, кулен, оригано
Кулен (средна)
350 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, кулен, оригано
Вегетаријана (мала)
250 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, домати, пиперка, кромид, печурки, маслинки
Вегетаријана (средна)
350 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, домати, пиперка, кромид, печурки, маслинки
Пршут (мала)
300 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, говедски пршут, оригано, рукола
Пршут (средна)
400 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, говедски пршут, оригано, рукола
Џамбо Капри
650 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, шунка, печурки, оригано
Џамбо Пршут
700 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, говедски пршут, оригано, рукола
Џамбо Кватро
700 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, горгонзола, пармезан
Џамбо Кулен
660 ден.
Доматно пире, ајдамер, моцарела, кулен, оригано
Пилешка пастрмајлија
250 ден.
Свинска пастрмајлија
250 ден.
Свинска пастрмајлија + сланина
270 ден.
-30% на Бургер по свој вкус
Лепче со сусам
0 ден.
-30%
Плескавица (250 гр.)
140 ден. 98 ден.
-30%
Пилешки стек (250 гр.)
140 ден. 98 ден.
-30%
Похован пилешки стек (250 гр.)
160 ден. 112 ден.
-30%
Криспи пилешки стек (250 гр.)
170 ден. 119 ден.
-30%
Плескавица од тиквички
130 ден. 91 ден.
-30%
Ајдамер (30 гр.)
30 ден. 21 ден.
-30%
Чедар (30 гр.)
40 ден. 28 ден.
-30%
Горгонзола (30 гр.)
40 ден. 28 ден.
-30%
4 сирења (30 гр.)
40 ден. 28 ден.
-30%
Сланина (30 гр.)
40 ден. 28 ден.
Кисели крставички (10 гр.)
0 ден.
Кромид
0 ден.
-30%
Халапењо
30 ден. 21 ден.
-30%
Јајце
20 ден. 14 ден.
-30%
Домати
10 ден. 7 ден.
Краставици
0 ден.
-30%
Карамелизиран кромид
20 ден. 14 ден.
Марула
0 ден.
-30%
Помфрит (100 гр.)
30 ден. 21 ден.
-30%
Пекарски компир (100 гр.)
50 ден. 35 ден.
-30%
Печурки (30 гр.)
20 ден. 14 ден.
-30%
Сос од сенф и мед
20 ден. 14 ден.
-30%
Мексички сос
20 ден. 14 ден.
-30%
Бургер сос
20 ден. 14 ден.
-30%
Мајонез
10 ден. 7 ден.
-30%
Кечап
10 ден. 7 ден.
-30%
Сенф
10 ден. 7 ден.
-30%
Чили сос
20 ден. 14 ден.
-30%
BBQ сос
20 ден. 14 ден.
Make your Own Taco
4 Tacos со Пилешко месо за 2 лица
340 ден.
4 Tacos со Мисиркино месо за 2 лица
340 ден.
4 Tacos со Телешко месо за 2 лица
340 ден.
4 Вегетаријански Tacos за 2 лица
340 ден.
8 Tacos со Пилешко месо за 4 лица
650 ден.
8 Tacos со Мисиркино месо за 4 лица
650 ден.
8 Tacos со Телешко месо за 4 лица
650 ден.
8 Вегетаријански Tacos за 4 лица
650 ден.
Make your Own Salad
Салата без месо
180 ден.
Салата со пилешко месо
250 ден.
Салата со мисиркино месо
290 ден.
Салата со туна
220 ден.
Салата со димен лосос
320 ден.