Во моментов сме затворени, ве очекуваме во 13:30ч.

Појадок и додатоци
Фурнаринки со сусам
80 ден.
Фурнаринки со кашкавал
140 ден.
Печено лепче со кајмак
160 ден.
Brick Eat појадок со колбаси
140 ден.
Brick Eat омлет со маслинки, песто и урда
150 ден.
Омлет со сирење, шунка и печено лепче
150 ден.
Тост со кашкавал и шунка
170 ден.
Тост со четири вида на сирење
190 ден.
Салати
Грчка салата со фета сирење
210 ден.
Цезар салата со крцкав ајзберг, месо од пилешки гради и пармезан
230 ден.
Капрезе салата со рукола, моцарела и песто
220 ден.
Медитеранска салата со маслинки и сирење
220 ден.
Туна салата со лимон
240 ден.
Power салата со свеж зеленчук и плескавица од зеленчук
240 ден.
Пилешка салата на тајландски начин со теријаки сос и сусам
220 ден.
Лосос салата со свеж зеленчук
280 ден.
Зелена салата со сирење во тесто
210 ден.
Пица и Паста
Пица Маргарита со свежи домати
220 ден.
Вегетаријанска пица
260 ден.
Капричиоза пица со печурки
260 ден.
Brick Eat пица со пршута
420 ден.
Калцоне пица со 4 вида сирење
340 ден.
Калцоне пикантна пица со табаско и пченка
350 ден.
Дупла болоњезе пица со тортиља и кромид
420 ден.
Дупла пилешка тортиља пица
410 ден.
Пица со кулен
260 ден.
Хаваи пица со свинска пршута и ананас
340 ден.
Густоза пица со сланина и шунка
320 ден.
Цезар пица со пилешко, пармезан и цезар сос
330 ден.
Туна пица со кромид и пченка
290 ден.
Медитеранска пица со зеленчук, маслинки и фета сирење
280 ден.
Пица Кватро Формаџи
330 ден.
Лута Македонска пица со шунка и лути пиперки
280 ден.
Традиционална пастрмајлија со маринирано пилешко
220 ден.
Шпагети Наполи со босилек
190 ден.
Лингвини Аматричана со димена сланина
260 ден.
Пене Арабиата со лут сос и пилешко
240 ден.
Лингвини со фунги
220 ден.
Шпагети со песто, шери домати и рикота
230 ден.
Пене Карбонара со јајца и сланина
260 ден.
Лингвини Болоњезе со говедско и свежа мајчина душица
240 ден.
Бургери и Сендвичи
Бургер со црн ангус и бифтек
690 ден.
Чизбургер со чедар кашкавал
260 ден.
Бургер со крцкава сланина и пржено јајце
280 ден.
Калцоне бургер со кисели краставички и кашкавал
280 ден.
Крцкав пилешки бургер
250 ден.
Класик бургер
190 ден.
Двоен класик бургер со 2 плескавици и дупло сирење
260 ден.
Бургер со димено говедско месо
260 ден.
Македонски бургер со пиперки
260 ден.
Класик бургер со двојно сирење
220 ден.
Растурен бургер од мисиркино месо со со барбикју сос и кисели краставички
260 ден.
Клуб сендвич
230 ден.
Сендвич со пршута, сув домат, песто и пармезан
260 ден.
Пикантно бурито со пилешко и пченка
280 ден.
Бурито со бифтек и слатко чили
350 ден.
Мезе и Додатоци
Пилешко месо со чедар кашкавал во домашно лепчe
250 ден.
Фета брускети со маслинки и домати
220 ден.
Вегетаријански брускети
220 ден.
Brick Eat тортиља со пилешко и цезар сос
240 ден.
Домашни пилешки прсти со путер и зачинет јогурт сос
230 ден.
Пилешки крилца со барбикју сос, сусам, слатко чили и лимон
240 ден.
Спирални компири со три соса
120 ден.
Веџис компири со три соса
150 ден.
Рижото со ракчиња, лимон и зачини
390 ден.
Рижото со пилешко, печурки и кора од лимон
260 ден.
Крцкав бакалар со темпура
340 ден.
Стек од лосос со пржен зеленчук
450 ден.
Шкарпина пржена со екстра девствено масло
420 ден.
Лаврак со зелена салата
420 ден.
Орада на скара со варен зеленчук
430 ден.
Family Packages (4 people)
Power kit + Coca cola (1250ml)
1,399 ден.
x1 Порција фурнаринки со сусам; x1 Power salad; x2 Пица со кулен; x4 Чоколаден мус
Burgerlicious + Coca cola (1250ml)
1,399 ден.
x1 Печено лепче со кајмак; x1 Цезар салата; x4 Класик бургер; x4 Панакота
Chicken box + Coca cola (1250ml)
1,399 ден.
x1 Фурнаринки со кашкавал; x1 Пилешка салата на тајландски начин со теријаки сос и сусам; x4 Пилешки стек со ориз; x4 Палачинка со чоколаден крем
Mediterranean taste + Coca cola (1250ml)
1,399 ден.
x1 Фурнаринки со кашкавал; x1 Медитеранска салата со маслинки и сирење; x4 Пилешки сендвич во дом. лепче; x4 Тирамису
Healthy Bar - Салати
Лесна Цезар салата
190 ден.
(ајсберг, коцкички леб, пармезан, шери домат) ДРЕСИНГ (јогурт, мајонез, инчуни, бибер, сол, сенф, маслиново масло) јаглехидрати 22g, протеини 24.7g, масти 22.7g, калории 372kcal
Детокс салата
130 ден.
(цвекло, морков, марула, ајсберг, домат, краставица) ДРЕСИНГ (балсамико, маслиново масло, сол)
Фитнес салата
160 ден.
(ајсберг, пченка, морков, грав, шери домат, рукола, јајца) ДРЕСИНГ (лимон, маслиново масло, магдонос, бибер, сол)
Јака коцка
230 ден.
(ајсберг, балсамико, спанаќ, пченка, кус кус, шери домат, јајца, маслинки, краставица, лајм, ѓумбир, семки, димен лосос)
Чистач салата
180 ден.
(печурки, ајсберг, рукола, сенф, инчуни, грав, пилешки стек, киноа, морков, суво грозје)
Микс салата
150 ден.
(марула, спанаќ, балсамико, маслиново, морков, цвекло, киноа, јајца, грашок)
Сродна душа
200 ден.
(лајм, ѓумбир, марула, авокадо, киноа, шери домати, хумус, млад компир, спанаќ, никулци)
Крцкава туна
220 ден.
(ајсберг, лајм, ѓумбир, спанаќ, сенф, грав, галети, туна, шери домати, златна мешавина)
Мирољубива салата
180 ден.
(тестенини, брокула, кикирики, цвекло, пченка, морков, грав, козјо сирење)
Healthy Bar - Бургери и Врапови
Лосос Бургер
240 ден.
(леб, павлака, козјо сирење, домати, марула, лајм, димен лосос, копар, краставица)
Капрезе Бургер
240 ден.
(леб, песто, спанаќ, балсамико, маслиново, моцарела, домати, јајца, авокадо)
Туна Бургер
220 ден.
(леб, сенф, туна, морков, марула, песто, златна мешавина, спанаќ)
Пилешки Бургер
220 ден.
(леб, пилешки стек, марула, јајце, чедар кашкавал, домат, маслинка, песто)
Супер лосос
220 ден.
(павлака, козјо сирење, марула, лајм, ѓумбир, брокула, димен лосос, авокадо)
Попај
200 ден.
(павлака, козјо сирење, марула, спанаќ, шери домати, лајм, ѓумбир, морков, јајца, маслинка)
Happy Tuna
210 ден.
(павлака, марула, лајм, ѓумбир, туна, ориз, маслинки, морков, чили паста, златна мешавина)
Пилешки интегрален врап
180 ден.
(пилешко, целер, сув домат, ореви, семки, павлака, кари сос)
Моќен врап
210 ден.
(пилешки стек, марула, ориз, печурки, црвен грав, јајца, пченка, павлака)
Healthy Bar - Главно јадење
Мегало омлет
130 ден.
(јајца, маслинки, пиперки, урда, песто сос)
Омлет Верде
130 ден.
(јајца, тиквички, модар патлиџан, пиперки, кромид, магдонос)
Вегетаријанско рижото
180 ден.
(ориз, кромид, тиквички, модар патлиџан, пиперка, путер, пармезан)
Рижото од печурки
180 ден.
(ориз, кромид, печурки шампињони, лук, путер, пармезан)
Пилешки стек со ориз
220 ден.
(пилешки стек, ориз, путер, пармезан, микс од зелена салата)
Филе од говедско месо со зеленчук на скара
620 ден.
(филе, пиперки, тиквички, кромид, модар патлиџан, брокула, печурки)
Говедска плескавица со зелена салата
220 ден.
(говедско месо, домати, јајце, пченичен домашен леб, кашкавал, зелена салата)
Вегетаријански сендвич со зелена салата
220 ден.
(пченичен домашен леб, сенф, павлака, кашкавал, мешавина од зелена салата)
Десерти
Тирамису
150 ден.
Тарт со лимон и лимета
150 ден.
Банана сплит пица со чоколадо
180 ден.
Палачинка со чоколаден крем
150 ден.
Сезонска овошна салата со мед
150 ден.
Чиа овошен микс
150 ден.
(чиа, ванила, јаворов сируп, овес, бадемово млеко, сезонско овошје)
Сезонска овошна салата
150 ден.