Појадок
Комплет Јајца на око
260 ден.
2 јајца ,100гр. колбас, помфрит, путер + 2 парчиња домашен леб
Селска кајгана
110 ден.
2 јајца со кромид + 2 парчиња домашен леб
Селска кајгана со сирење
130 ден.
2 јајца со сирење + 2 парчиња домашен леб
Селска кајгана со сланина
160 ден.
2 јајца со сланина + 2 парчиња домашен леб
Пржени лепчиња
130 ден.
3 парчиња, 50 гр. сирење, јогурт
Омлет
160 ден.
2 јајца, Изберете 2 додатока: сирење, кашкавал, шунка, зеленчук
Сендвич Колектив (1 сендвич)
160 ден.
Леб, 1 јајце, крцкава сланина, кисели краставички, домат и сос
Вегетаријански сендвич (2 сендвича)
150 ден.
Леб, хумус, домат, краставица, магдонос
Клуб сендвич (2 сендвича)
170 ден.
Тост леб, павлака, пилешка шунка, домат, марула, помфрит, сос
Сендвич со пршута (2 сендвича)
190 ден.
Леб, песто, пршута, моцарела кашкавал, рукола
Сендвич со чаден лосос (1 сендвич)
200 ден.
Леб, путер со лук, лосос, краставица, свеж зачин
Зеленчукова чорба
120 ден.
Сезонски зеленчук + 2 парчиња домашен леб
Рибина чорба
150 ден.
Риба, зеленчуци + 2 парчиња домашен леб
Телешка чорба
150 ден.
Телешко месо, зеленчуци + 2 парчиња домашен леб
Мезе и Даски
Колектив
670 ден.
100 gr BBQ ребро, 2 колбаса, 1 пивски кебап, 2 мини бургера ( 560 gr. тотал)
Домашен помфрит
180 ден.
Помфрит, сос од јогурт (400 gr.)
Зачинети апетисани
150 ден.
Сол, бибер, чили (100 gr.)
Топено сирење со перек
210 ден.
3 перека, 200 gr. топено сирење со пиво
Пилешки прсти
200 ден.
Стек, тартар сос (220 gr.)
Крилца
200 ден.
Крилца со BBQ сос (220 gr.)
Здраво мезе
200 ден.
Морков, краставица, цвекло, тиквичка, хумус сос (300 gr.)
Рататули даска
190 ден.
Тиквички, модар патлиџан, домат, пиперка, кромид (350 gr.)
Традиционална даска
350 ден.
Макало, лук макало, овчо сирење, печени пиперки, маслинки, ајвар, гравче домашен леб (400 gr.)
Пивска даска
430 ден.
Пилешки прсти, крилца, крокети, кромид похуван, зденки похувани (500 gr.)
Винска даска
590 ден.
Ајдамер, сино сирење, пршута, кулен, маслинки, џем смоква, бадем, лешник, суво овошје (400 gr.)
Начос
150 ден.
150 gr. начос, топено сирење, домат, гравче, ферефонки
Салати
Свежа
130 ден.
300 gr. зелка, морков, цвекло
Селска
170 ден.
300 gr., домат, пиперка, краставица, кромид, магдонос, сирење (овчо или козјо), маслиново масло
Свеж спанаќ
190 ден.
300 gr. спанаќ, козјо сирење, индиски ореви, портокал, крема балсамико, маслинов
Туна
230 ден.
320 gr., марула, рукола, шери домат, пармезан, лебче со лук, цезар сос, туна
Цезар
230 ден.
320 gr., марула, рукола, шери домат, пармезан, лебче со лук, цезар сос, пилешко
Авокадо
310 ден.
260 gr. тиквичка, рукола, авокадо, црн грав, лимон, маслиново маслo
Пици и Пастрмајлии
Пица 4 сирења
300 ден.
Сос, кашкавал, плаво сирење, моцарела, пармезан
Пица Маргарита
260 ден.
Сос, кашкавал, босилок, моцарела
Пица Мексикана
320 ден.
Сос (мелено месо, црн грав, лути зачини), кашкавал, кромид, Феферони, павлака
Пица Пршута
310 ден.
Сос, кашкавал, пршута, рукола
Пица Пеперони
270 ден.
Сос, кашкавал, кулен
Пица Македонска
260 ден.
Сос (пипер, домат) кашкавал, сирење (лута или не)
Пица Капричиоза
260 ден.
Сос, Кашкавал, шунка, печурки
Пица Туна
270 ден.
Сос, Кашкавал, Туна, Кромид, феферонки по желба
Пастрмајлија пилешка
240 ден.
Пастрмајлија свинска
260 ден.
Фурнарини - зачини
70 ден.
Фурнарини - кашкавал
90 ден.
Додаток - Феферонки
20 ден.
Додаток - Павлака
20 ден.
Додаток - 1 јајце
20 ден.
Додаток - Лута пиперка
30 ден.
Додаток - Печурки
40 ден.
Додаток - Гвакамоле
100 ден.
Бургери
Домашен бургер
370 ден.
200 gr. свежо, чисто говедско, домашно лепче, домат, кромид, кисели краставички, помфрит, сос
Ѓаволов бургер
430 ден.
200 gr. свежо, чисто говедско, домашно лепче, кашкавал, крцкава сланина, карамелизиран кромид, лута пиперка, помфрит, скара сос
Пилешки бургер
310 ден.
BBQ пилешки батак, марула, домат, тартар сос, кромид, помфрит ( 200 gr месо
BBQ ребро сендви
300 ден.
200 gr. BBQ ребро, кромид, сенф, помфрит
Веге Бургер
350 ден.
Вегетаријанска плескавица, кромид, домат, помфрит, сос
Комбо Бургер
430 ден.
мини домашен, мини ѓаволов бургер, мини ребро сендвич, помфрит, ( 200 gr месо)
Месо
Пивски ќебап
230 ден.
Говедско месо, зачини, пиво, помфрит & сос од јогурт (200 gr.)
BBQ Ребро
280 ден.
Свинско ребро, зачини, помфрит, сос (300 gr.)
Комбо колбас
320 ден.
3 парчиња свински колбас, помфрит, сенф
Моцарела пилешко
310 ден.
Пилешко, моцарела кашкавал, песто, спанаќ, гарнир (200 gr.)
Бифтек
890 ден.
Свежи зачини, путер со лук, домашен помфрит, изберете сос во опис(220 gr.)
Рамстек со ребро
990 ден.
Свежи зачини, путер со лук, домашен помфрит, изберете сос во опис (400 gr.)
Говедски стек - Портер
1,150 ден.
Свежи зачини, путер со лук, домашен помфрит, изберете сос во опис (600 gr.)
Традиционално јадење
Селска кајгана со кромид
110 ден.
2 јајца со кромид
Селска кајгана со сланина
160 ден.
2 јајца со сланина
Селска кајгана со сирење
130 ден.
2 јајца со сирење
Пржени лепчиња
130 ден.
3 парчиња, 50 гр. сирење, јогурт
Селска салата
170 ден.
Домат, пиперка, краставица, кромид, магдонос, сирење (овчо или козјо), маслиново масло (300 gr.)
Традиционална даска
350 ден.
Макало, лук макало, овчо сирење, печени пиперки, маслинки, ајвар, гравче домашен леб (400 gr.)
Пивски ќебап
230 ден.
Говедско месо, зачини, пиво, помфрит & сос од јогурт (200 gr.)
Грне - Турлитава
290 ден.
Кромид, домат, морков, тиквичка, модар патлиџан, компир, тесто ( (250gr.)
Грне - Селско месо
390 ден.
Пилешко, говедско, свинско колбас, ќофтенце кромид, морков, лук, лебче ( (250gr.) )
Домашна Баклава
170 ден.
2 парчиња
Десерт
Домашна баклава (2 парчиња)
170 ден.
Палачинки - Нутела и плазма
170 ден.
(150 - 200 гр.)
Палачинки - Нутела и банана
170 ден.
(150 - 200 гр.)
Палачинки - Мед и ореви
170 ден.
(150 - 200 гр.)
Чоколаден МУС
170 ден.
(150 гр.)
Млечен ФЛАН со сируп од ружа и лешници
160 ден.
(150 - 200 гр.)
Млечен ФЛАН со слатко од јагоди или смокви
160 ден.
(150 - 200 гр.)
Пијалоци
Чаршиско пиво
130 ден.
Пилснер (1.5l)
Чаршиско пиво
160 ден.
Пилснер (2l)
Рис премиум пиво
150 ден.
Лагер пиво (1.5 l)
Рис премиум пиво
180 ден.
Лагер пиво (2l)
,,Големата Ипа" пиво (Индиа Пејл Ејл)
160 ден.
(1.5l)
,,Големата Ипа" пиво (Индиа Пејл Ејл)
190 ден.
(2 l)
,,Кубура" СТАУТ пиво
160 ден.
(1.5 l)
,,Кубура" СТАУТ пиво
190 ден.
(2l)
,,Кале" ВАЈС пиво
160 ден.
Светло пченично (1.5l)
,,Кале" ВАЈС пиво
190 ден.
(2l)
Негазирана вода (пластика)
30 ден.
(0.5 l)
Негазирана вода (пластика)
50 ден.
(1.5 l)
Лимонада
100 ден.
(0.2 l)
Свеж портокал
130 ден.
(0.2 l)
Свеж микс
140 ден.
(0.2 l)
Газиран сок (пластика)
50 ден.
(0.45 l)
Џус (портокал, јаболко, праска или боровинка)
60 ден.
(0.25 l)
Ice Tea
60 ден.
(0.33 l)