Салати
Цезар салата
320 ден.
Aјсберг салата, пилешки стек, пармезан, крутони, цезар дресинг, сол и бибер
Капрезе салата
310 ден.
Mоцарела, домат, босилок, маслиново масло, крема балсамико
Шери салата со овчо сирење
260 ден.
Шери, овчо сирење, рузмарин, власец, маслиново масло, сол и бибер
Салата 101
240 ден.
Ајсберг, рукола, пармезан, дресинг од сенф и мед, сол
Оброк Салата
320 ден.
Ајсберг, рукола, брокула, чипс од говедска пршута, шери домати, горгонзола, оцет со инфузија од ореви, маслиново масло
Мезе
Помфрит со лук, оригано и пармезан
200 ден.
Помфрит со сос од горгонзола
220 ден.
Pомфрит, лук, оригано, горгонзола, крем павлака, сол
Брускета со ајвар и овчо сирење
220 ден.
Багет леб, ајвар, овчо сирење, оригано
Брускета со песто и домати
170 ден.
Печена брускета, песто сос, конкасе домат, оригано, лук, сол
Потпечено биено сирење со слатко од смокви
290 ден.
Потпечено биено сирење со слатко од смокви
Тиквички со лук и магдонос
170 ден.
Пржени тиквички, лук магдонос, маслиново масло, балсамико крема, сол и бибер
Компирови крокети
220 ден.
Компирови крокети со сос од тартуф и мајонез
Рустични компири со пармезан
200 ден.
Рустични компири
Палени Компири (луто)
280 ден.
Зачинети компири со лут зачин
Кравјо сирење со сусам, црно семе и сос од домати
260 ден.
Кравјо сирење со сусам, црно семе и сос од домати
Главно јадење
Пилешки стек Маџо
440 ден.
Пилешки стек, путер од кикирики, кикирики, бешамел , кромид,власец, сол и бибер
Бифтек во сос од коњак и бадеми
980 ден.
Јунешко филе, коњак, бадеми, путер, капери, алфа алфа никулци, сол и бибер
Бифтек со пире од компир и црн тартуф
1,040 ден.
Јунешко филе, пире со црн тартуф, аспарагус, сол и бибер
Свинско филе со моцарела и горгонзола сос
650 ден.
Свинско филе, моцарела, горгонзола, путер, бешамел, сланина, сол и бибер
Њоки рагу
540 ден.
Њоки, јунешки бифтек, морков, шампињони, кромид, лук, оригано, крем павлака
Свинско филе со печурки
490 ден.
Свинско филе, шампињони, вргањ, кромид, лук, буковец, бело вино
Пилешки стек во сос од сенф и сусам
440 ден.
Пилешки стек, сенф, крем павлака, сусам, лук, њоки, сол
Свинско каре
370 ден.
Свинско каре, со пире од компир со додаток од шампињони печурки и лук
Свинско Каре - Боберг
410 ден.
Свинско каре, спанаќ, ориз, црвен кромид, лук
Пилешки стек со њоки и зеленчук
480 ден.
Пилешки стек, брокула, шампињони, морков, кромид, млечна павлака, лук, маслиново масло, њоки
Свинско филе со зеленчук (луто)
690 ден.
Пиперка, кромид, лук, лута сушена пиперка, морков, млечна крем павлака, печен сусам
Пилешки стек со брокула и печурки (луто)
540 ден.
Пилешки стек со брокула и печурки (луто)
Рижото и Паста
Рижото со зеленчук
310 ден.
мешавина зеленчук
Ориз со пилешко, лимон и рузмарин
370 ден.
карнароли ориз, пилешки гради, лимон, рузмарин
Рижото фунги
330 ден.
карнароли ориз, путер, мелен црн тартуф, шампињони, пармезан, зеленчуков бујоон, лук, кромид, сол и бибер
Шпагети карбонара
320 ден.
шпагети, јајце, сланина, пармезан, путер, инфузирано маслиново со рузмарин, сол и бибер
Њоки со спанаќ. лук и крем павлака
350 ден.
спанаќ, лук и крем павлака
Шпагетите на баба
320 ден.
шпагети, овчо сирење, полпа од домати, лук, оригано, сол и бибер
Шпагети песто
300 ден.
шпагети, песто, лук, пармезан, димено маслиново масло, сол и бибер
Aglio olio шпагети
280 ден.
шпагети, масиново масло, магдонос, лук
Пене со брокула
320 ден.
брокула со сос
Њоки во горгонзола сос
390 ден.
њоки, горгонзола, крем павлака, лук, сол и бибер
Пене фунги
330 ден.
пене ригате паста, крем павлака, мелен црн тартуф, шампињони, пармезан, лук, маслиново масло, сол и бибер
Таљатели со путер и пармезан
370 ден.
путер и пармезан
Пица
Четири сирења пица
420 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, горгонзола, пармезан, моцарела,
Маргарита
210 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, маслиново масло
Маргарита Моца
280 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, маслиново масло
Борџо
380 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, лук, пилешки стек, песто, црвен кромид,
Шеф
390 ден.
Пица тесто, павлака за горвење, лук, ајдамер, пилешки стек, песто, црвен кромид
Алполија
290 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, маслиново масло, магдонос, лук, сува мелена лута пиперка
Парма
380 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, рукола, пршута, пармезан, шери домати
Диаволa
320 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, кулен, лук
Тартуфата
290 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, мелен црн тартуф, црвен кромид, шампињони
Маџо пица
380 ден.
Пица тесто, доматен сос, ајдамер, шампињони, црвен кромид, лук, зачинето мелено месо
Бургери
Бургер Рајли
370 ден.
Бургер лепче, сланина, ајсберг салата, печурки, јунешка плескавица, ајдамер кашкавал, кисели краставички, кромид, балсамиран мајонез, помфрит, сол и бибер
Бургер Фергусон
370 ден.
Бургер лепче, говедска пршута, јунешка плескавица, кисели краставички, кромид, ајсберг салата, домат, мајонез со црн тартуф, алфа алфа никулци, ајдамер кашкавал, пржено јајце, помфрит, сол и бибер
Чизбургер
360 ден.
Бургер лепче, кисела краставичка, барбиќу сос, кромид, ајсберг, сенф, јунешка плескавица, ајдамер, помфрит, лук, оригано, сол и бибер
Пикант бургер
400 ден.
Бургер лепче, кисели краставички, кромид каварџик, лута пиперка, чили сос, ајсберг, јунешка пласкавица, домат, балзамиран мајонез, помфрит, оригано, лук, сол и бибер
Моца бургер
390 ден.
Бургер лепче, пржени шампињони, пржен кромид, ајсберг, моцарела, песто, јунешка плескавица, балсамиран мајонез, помфрит, оригано, лук и сол
Пилетињо Бругер
360 ден.
Бургер лепче, пилешка плескавица, сенф, моцарела, пржен кромид, кисели краставички, домат, помфрит со оригано, сол и лук
Поло Бургер
370 ден.
Бургер лепче, пилешка плескавица, кромид, кисели краставички, ајсберг, тартуф мајонез, пржени шампињони, ајдамер, помфрит со лук, оригано и сол
Сендвичи и Врапови
Сендвич со свинско каре
410 ден.
Потпечено баварско лепче, кромид, домат, ајсберг, свинско каре, сенф, помфрит со лук, оригано и сол
Врап со пилешки стек, ајсберг + помфрит
260 ден.
Врап со пилешки стек, ајсберг, дресинг од сенф и мед
Врап со печурки и сирење
280 ден.
Тортиља, ајсберг, шампињони, црвен кромид, овчо сирење, домат, дресинг од павлака, мајонез и црн тартуф, помфрит со оригано, лук и сол
Врап со пилешки стек, рукола и пармезан
290 ден.
Тортиља, рукола, пармезан, пилешки стек, домат, балсамико крема, дресинг од павлака, и балсамико оцет, помфрит со оригано, лук и сол
Цезар Врап
290 ден.
Тортиља, пилешки стек, ајсберг, цезар дресинг, помфрит со лук, оригано и сол
Бургер Врап
330 ден.
Тортиља, сецкана јунешка плескавица, рукола, сенф, кисели краставички, кромид, ајдамер и помфрит со оригано, лук и сол
Врап Поло
320 ден.
Тортиља, сецкана пилешка плескавица, сенф и мед, кромид, кисели краставички, домат, ајсберг и помфрит со оригано, лук и сол
Сосови
Тартуф сос
40 ден.
Пармезан
60 ден.
Десерти
Чоколадна торта
200 ден.