Ордевери
Ордевер (250 гр.)
400 ден.
Кашкавал, св.пршута, кулен, пил.шунка, маслинки
Ордевер (500 гр.)
800 ден.
Кашкавал, св.пршута, кулен, пил.шунка, маслинки
Мартини ордевер (400 гр.)
600 ден.
Кораб овчи кашкавал, рокфорд, овчо сирење, св. пршута, кулен, маслинки, похована зденка и крокети
Мартини ордевер (800 гр.)
1,200 ден.
Кораб овчи кашкавал, рокфорд, овчо сирење, св. пршута, кулен, маслинки, похована зденка и крокети
Млечен ордевер (300 гр.)
500 ден.
Кораб овчи кашкавал, овчо сирење, моцарела, рокфорд, пармезан, димен кашкавал
Млечен ордевер (600 гр.)
100 ден.
Кораб овчи кашкавал, овчо сирење, моцарела, рокфорд, пармезан, димен кашкавал
Топол ордевер (500 гр.)
550 ден.
Пилешки прсти, кашкавал, зденка, маслинки со моцарела, кромид, крокети моцарела, веџис компир
Рижото
Пилешко рижото
240 ден.
Ориз, пилешки стек, печурки, брокула, карфиол, морков, пиперка, кромид, шери домат, магдонос, вафла (350 гр.)
Фрути ди маре рижото
290 ден.
Ориз, шкампи, школки, лигњи, ракчиња, лук, кромид, шери домат, пиперка, тиквица, магдонос, пелат сос, бело вино, вафла ( 350 гр.)
Паста
Фрути ди маре
290 ден.
Шкампи, школки, лигњи, ракчиња, лук, шери домат, магдонос, маслиново масло, пелат сос, бело вино, вафла (350 гр.)
Карбонара
260 ден.
Сланина, пармезан, јајца, маслиново масло, павлака за готвење, вафла (350 гр.)
Кватро формаџио
260 ден.
Горгонзола, моцарела, пармезан, кашкавал, павлака за готвење, вафла (350 гр.)
Алио олио
240 ден.
Шери домат, маслинки, пиперка, лук, магдонос, босилек, маслиново масло, пелат сс, вафла (350 гр.)
Болоњезе
240 ден.
Мелено јунешко месо, кромид, пелат сос, вафла (350 гр.)
Вафла салати
Цезар салата
220 ден.
Пилешко во кари, пармезан, краставица, домат, шери домат, ротквица, дајкон, маслинки, кубети, дресинг, марула, вафла ( 400 гр.)
Аминта салата
230 ден.
Пилешко во кари, фета сирење, пармезан, краставица, домат, шери домат, ротквица, дајкон, маслинки, кубети, дресинг, марула, вафла ( 450 гр.)
Тако салата
250 ден.
Свинско месо, пармезан, чедар, чипс, црвен грав, кромид, пченка, шери домат, зелка, марула, рукола, дресинг - пикантен, вафла (400 гр)
Италијанска салата
240 ден.
Сланина, св. пршута, кашкавал, ореви, сусам, домати, шери домат, ротквица, дајкон, кубети, дресинг, марула, вафла (400 гр.)
Печурка салата
240 ден.
Пилешко во кари, св. пршута, краставица, домат, печурки, шери домат, дајкон, ротквица, маслинки, пченка, марула, зелена пиперка, мелени ореви, кубети, дресинг, вафла (400 гр.)
Мартини салата
270 ден.
Телешко месо, пармезан, моцарела, краставица, домат, шери домат, ротквица, дајкон, маслинки, кубети дресинг, марула, вафла (400 гр.)
Шопска салата
160 ден.
Домат, краставица, кромид, сирење, маслинки (400 гр.)
Посна салата
160 ден.
Тофу сирење, краставица, домат, дајкон, шери домат, ротквица, зелена пиперка, пченка, маслинки, марула, вафла (400 гр.)
Фреш салата
200 ден.
Краставица, домат, шери домат, марула, роктвица, дајкон, маслинки, јаболко, круша, мелени ореви, кубети, дресинг, вафла (400 гр.)
Рукола
200 ден.
Рукола, пармезан, шери домат, вафла (200 гр.)
Капрезе салата
200 ден.
Моцарела, домат, босилек, вафла (300 гр.)
Туна салата
220 ден.
Туна, краставица, домат, шери домат, ротквица, дајкон, пченка, маслинки, кромид, кубети, дресинг, марула, вафла (400 гр.)
Салата со ракчиња
280 ден.
Ракчиња, варено јајце, краставица, домат, ротквица, дајкон, ротквица, дајкон, рузмарин, маслинки, кубети, дресинг, марула, вафла (400 гр.)
Салата со лосос
290 ден.
Лосос, краставица, домат, шери домат, ротквица, дајкон, рузмарин, маслинки, кубети, дресинг, марула, вафла (300 гр.)
Ордевери по избор
Рокфорд (50 гр.)
90 ден.
Рокфорд (100 гр.)
180 ден.
Пармезан (50 гр.)
120 ден.
Пармезан (100 гр.)
240 ден.
Бри сирење (100 гр.)
240 ден.
Кашкавал (50 гр.)
80 ден.
Кашкавал (100 гр.)
160 ден.
Димен кашкавал (50 гр.)
90 ден.
Димен кашкавал (100 гр.)
180 ден.
Кашкавал овчи КОРАБ (50 гр.)
120 ден.
Кашкавал овчи КОРАБ (100 гр.)
240 ден.
Пршута свинска (50 гр.)
110 ден.
Пршута свинска (100 гр.)
220 ден.
Пршута говедска (50 гр.)
150 ден.
Пршута говедска (100 гр.)
300 ден.
Кулен (50 гр.)
90 ден.
Кулен (100 гр.)
180 ден.
Шунка пилешка (50 гр.)
70 ден.
Шунка пилешка (100 гр.)
140 ден.
Овчо сирење (50 гр.)
70 ден.
Овчо сирење (100 гр.)
140 ден.
Моцарела (50 гр.)
90 ден.
Моцарела (100 гр.)
180 ден.
Топло мезе
Зденки поховани
160 ден.
(120 гр.)
Кромид похован
160 ден.
(250 гр.)
Крокети со моцарела
200 ден.
(200 гр.)
Маслинка со моцарела
200 ден.
(200 гр.)
Похован кашкавал
160 ден.
(160 гр.)
Топол ордевер
550 ден.
Пилешки прсти, кашкавал, зденка, маслинки со моцарела, кромид, крокети моцарела, веџис компир (500 гр.)
Пилешки прсти
220 ден.
(250 гр.)
Корнфлекс пилешки прсти
280 ден.
(250 гр.)
Помфрит 250gr. 120
120 ден.
(250 гр.)
Помфрит со рендано сирење
140 ден.
(270 гр.)
Веџис компир
160 ден.
(250 гр.)
Благи вафли
Крем вафла (400 гр./18 цм)
170 ден.
чоколаден крем (црн, бел), чоколадни трошки, банана, шлаг
Крем сладолед вафла (450 гр./18цм)
200 ден.
чоколаден крем (црн, бел), чоколадни трошки, банана, шлаг, сладолед
Детска вафла (450гр./18цм)
210 ден.
чоколаден крем, свежо овошје, мед, М&М бомбони, чоколадни трошки и колачи, шлаг
Крем М&М вафла (380 гр./18цм)
210 ден.
чоколаден крем, М and М бомбони, чоколадни трошки, банана, шлаг
Киндер вафла (350 гр. /18цм)
210 ден.
киндер крем, чоколадни трошки, банана, шлаг
Рафаело вафла (350 гр./18цм)
210 ден.
рафаело крем, чоколадни трошки, банана, шлаг
Бисквит вафла (350 гр./18цм)
210 ден.
чоколаден бисквит крем, чоколадни трошки, банана, шлаг
Сникерс вафла (350 гр./18цм)
210 ден.
сникерс крем, чоколадни трошки, банана, шлаг
Нутела вафла (350 гр./18цм)
210 ден.
нутела крем, чоколадни трошки, банана, шлаг
Бабел вафла (350 гр./20цм)
230 ден.
нутела крем, киндер крем, џем од јагода, топка сладолед, шлаг
Чоко куп вафла (350 гр./18цм)
200 ден.
чоколаден крем, топка сладолед, чоколадни трошки, шеќер во прав, шлаг
Нутела куп вафла (350 гр./18цм)
230 ден.
нутела крем, топка сладолед, чоколадни трошки, шеќер во прав, шлаг
Бисквит куп вафла (350гр./18цм)
230 ден.
чоколаден бисквит крем, топка сладолед, чоколадни трошки, шеќер во прав, шлаг
Сникерс куп вафла (350 гр./18цм)
230 ден.
сникерс крем, топка сладолед, чоколадни трошки, шеќер во прав, шлаг
Киндер куп вафла (350 гр./18цм)
230 ден.
киндер крем, топка сладолед, чоколадни трошки, шеќер во прав, шлаг
Рафаело куп вафла (350 гр./18цм)
230 ден.
рафаело крем, топка сладолед, шеќер во прав, чоколадни трошки, шлаг
Шехерезад куп вафла (350 гр./18цм)
200 ден.
четири видови на џем, топка сладолед, шеќер во прав, шлаг
Шварцвалд вафла (350 гр./18цм)
240 ден.
чоколаден крем, слатко од вишна, чоколадни трошки, банана, шлаг
Тиква вафла (400 гр./18цм)
240 ден.
тиква крем со брусница, слатко од тиква, деликато крем со бисквит, чоколаден крем, мелени ореви, мед, шлаг
Овошна крем вафла (400 гр./18цм)
240 ден.
чоколаден крем, свежо овошје, чоколадни трошки, шлаг
Вишна вафла (350 гр./18цм)
190 ден.
слатко од вишни, шлаг
Вишна куп вафла (350 гр./22цм)
210 ден.
слатко од вишни, шлаг (сладолед)
Јагода вафла (350 гр./18цм)
190 ден.
џем од јагоди, шлаг
Јагода куп вафла (350 гр./22цм)
220 ден.
џем од јагоди, шлаг (сладолед)
Малина вафла (350 гр./18цм)
180 ден.
џем од малини, шлаг
Малина куп вафла (350 гр./22цм)
210 ден.
џем од малини, шлаг (сладолед)
Капина вафла (350 гр./18цм)
180 ден.
џем од капина, шлаг
Капина куп вафла (350 гр./22цм)
210 ден.
џем од капина, шлаг
Преспанска вафла (350 гр./18цм)
180 ден.
џем од рендани јаболки со цимет, шлаг
Деликато вафла (350 гр./17цм)
230 ден.
деликато крем со бисквит, чоколадни трошки, шлаг (јагода, малина, вишна, шумско овошје, амарена, портокал со праска)
Милфеј вафла (350 гр./17цм)
240 ден.
милфеј крем, крем со бисквит, шлаг (јагода, малина, вишна, шумско овошје)
Чизкејк вафла (350 гр./17цм)
140 ден.
чизкејк крем (малина, вишна, шумско овошје)
Панакота вафла (350 гр./17цм)
240 ден.
панакота крем, деликато крем, чоколадни трошки, шлаг
Тирамису вафла (350 гр./17цм)
240 ден.
тирамису крем, какао. чоколадни трошки, шлаг
Јогурт вафла (350 гр./17цм)
250 ден.
јогурт крем, мелен бадем, сладолед, шлаг (вишна крем, амарена)
Чоко вафла (350 гр./17цм)
260 ден.
чоколаден деликато крем, сладолед, чоколадни трошки, шлаг (бајадера, милка, тоблероне, рафаело, баунти, фереро, тофи)
Филаделфија вафла (350 гр./17цм)
270 ден.
филаделфија крем, сладолед, чоколадни трошки, шлаг ( манго, кукис, фстак)
Солени вафли
Македонска вафла
160 ден.
Полнета со кашкавал, пилешка шунка, сирење, краставица, домат, маслинки, оригано (350 гр. / 18 цм.)
Омлет вафла
180 ден.
Јајца, пил. шунка, кашкавал, сирење, печурки, домат, краставица, оригано (400 гр. / 18 цм.)
Вегетеријанска вафла
200 ден.
Кашкавал, кромид, пиперка, домат, маслинки, печурки, оригано, сос од домати (400 гр. / 18 цм.)
Болоњезе вафла
200 ден.
Мелено јунешко месо, кашкавал, кајмак, оригано (400 гр. / 18 цм.)
Пеперони вафла
220 ден.
Кулен, моцарела, кашкавал, павлака, феферони, оригано, сос од домати (400 гр. / 18 цм.)
Пармезан вафла
220 ден.
Пармезан, моцарела, павлака, шери домат, оригано, сос од домати (400 гр. / 18 цм.)
Пица вафла
210 ден.
Пил. шунка, кашкавал, печурки, маслинки, пиперка, домат, оригано, сос од домати (400 гр. / 22 цм.)
Италијанска пица вафла
240 ден.
Св. пршута, кашкавал, моцарела, печурки, маслинки, пиперка, домат, оригано, сос од домати (450 гр. / 22 цм.)
Мартини вафла
240 ден.
Св. пршута, кашкавал, сирење, павлака, маслинки, домат, кисела краставица, оригано (450 гр. / 18 цм.)
Кватро салами вафла
240 ден.
Св.пршута, кулен, сланина, пил.шунка, кашкавал, павлака, печурки, оригано, сос од домати (400 гр. / 18 цм.)
Кватро формаџи вафла
230 ден.
Гауда, зденка, горгонзола, моцарела, кашкавал со зачин, павлака, пиперка, домат, маслинки, сусам (400 гр. / 18 цм.)
Стелато вафла
220 ден.
Пил. шунка, кулен, кашкавал, печурки, павлака, оригано, сос од домати (400 гр. / 18 цм)
Рукола вафла
220 ден.
Рукола, св. пршута, моцарела, маслинки, оригано, сос од домати (400 гр. / 18 цм.)
Клуб сендвич вафла
180 ден.
Пил. шунка, кашкавал, павлака, домат, краставица, маслинки, марула, помфрит (350 гр.)
Лосос клуб сендвич вафла
240 ден.
Чаден лосос, домат, краставица, маслинки, марула, мајонез, помфрит (350 гр.)
Ројал сендвич вафла
240 ден.
Св. пршута, сланина, пармезан, павлака, домат, краставица, маслинки, оригано, мајонез, марула, помфрит (450 гр.)
Форнарини вафла со рендано сирење
100 ден.
(150 гр.)
Помфрит додаток
100 ден.
(250 гр.)
Помфрит со рендано сирење
120 ден.
(270 гр.)
Веџис компир
160 ден.
(250 гр.)
Начос
120 ден.
Рендан кашкавал, салса сос, кечап (220 гр.)
Начос чедар
160 ден.
Чедар кашкавал, кашкавал, салса сос, кечап (220 гр.)
Бургер вафла
290 ден.
Јунешка плескавица, сланина, топено сирење, кашкавал, домат, краставица, марула, карамелизиран кромид, помфрит, дресинг, чедар сос, вафла (500 гр.)
Чикен бургер вафла
260 ден.
Пилешки стек, топено сирење, кашкавал, домат, краставица, марула, помфрит, дресинг, чедар сос, вафла (550 гр.)
Гиро вафла
250 ден.
Свинско / пилешко месо, топено сирење, домат, краставица, кромид, зазики, сенф, помфрит, вафла (250 гр.)
Плескавица вафла
270 ден.
Јунешка плескавица, сланина, топено сирење, домат, краставица, веџис компир, вафла (450 гр.)
Пастрмајлија вафла свинска
260 ден.
Свинско месо, кашкавал, јајце, буковец, феферони, сусам (350 гр.)
Пастрмајлија вафла свинска
310 ден.
Свинско месо, кашкавал, јајце, буковец, феферони, сусам (450 гр.)
Пастрмајлија вафла пилешка
240 ден.
Пилешко месо, кашкавал, јајце, буковец, феферони, сусам (350 гр.)
Пастрмајлија вафла пилешка
290 ден.
Пилешко месо, кашкавал, јајце, буковец, феферони, сусам (450 гр.)
Палачинки
Мед и ореви - 1 палачинка (220гр.)
110 ден.
Мед и ореви - 2 палачинки (220гр.)
200 ден.
Џем и овошен прелив - 1 палачинка (220гр.)
140 ден.
вишна, јагода, малина, капина
Џем и овошен прелив - 2 палачинки (220гр.)
260 ден.
вишна, јагода, малина, капина
Коктел - 1 палачинка (250гр.)
140 ден.
свежо овошје, џем, овошен прелив, шлаг
Коктел - 2 палачинки (250гр.)
260 ден.
свежо овошје, џем, овошен прелив, шлаг
Чоколаден крем - 1 палачинка (220гр.)
120 ден.
чоколаден крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Чоколаден крем - 2 палачинки (220гр.)
220 ден.
чоколаден крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Нутела крем - 1 палачинка (220гр.)
140 ден.
нутела, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Нутела крем - 2 палачинки (220гр.)
260 ден.
нутела, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Сникерс крем - 1 палачинка (220гр.)
140 ден.
сникерс крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, плаг
Сникерс крем - 2 палачинки (220гр.)
260 ден.
сникерс крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, плаг
Бисквит крем - 1 палачинка (220гр.)
140 ден.
бисквит крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Бисквит крем - 2 палачинки (220гр.)
260 ден.
бисквит крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Рафаело крем - 1 палачинка (220гр.)
140 ден.
рафаело крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Рафаело крем - 2 палачинки (220гр.)
260 ден.
рафаело крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Киндер крем - 1 палачинка (220гр.)
140 ден.
киндер крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Киндер крем - 2 палачинки (220гр.)
260 ден.
киндер крем, банана, чоколадни трошки, чоколаден прелив, шлаг
Кафе
Еспресо
70 ден.
Еспресо без кофеин
80 ден.
Макијато мало
70 ден.
Макијато големо
80 ден.
Макијато со Baileys
120 ден.
Капучино со пена/шлаг
90 ден.
Капучино со Baileys
130 ден.
Latte cafe
110 ден.
Irish coffee
170 ден.
Espresso Freddo
110 ден.
Cappuccino Freddo
120 ден.
Espresso Freddo со Baileys
140 ден.
Cappuccino Freddo со Baileys
160 ден.
Ice cafe
140 ден.
Нес кафе
100 ден.
Нес кафе со Baileys
140 ден.
Нес кафе ванила
120 ден.
Нес кафе чоколадо
120 ден.
Нес кафе лешник
120 ден.
Нес кафе карамела
120 ден.
Нес кафе ирско
120 ден.
Пиво
Златен даб (0.33 л)
110 ден.
Tuborg (0.33л)
130 ден.
Budweiser (0.33л)
120 ден.
Carlsberg (0.33л)
150 ден.
Lasko (0.33л)
150 ден.
Holsten (0.50л)
180 ден.
Corona (0.33л)
200 ден.
Вино
Tga za jug - Тиквеш (0.187л)
180 ден.
Tga za jug - Тиквеш (0.75л)
700 ден.
Alexandria црвено - Тиквеш (0.187л)
180 ден.
Alexandria црвено - Тиквеш (0.75л)
700 ден.
Alexandria cuvee црвено - Тиквеш (0.187л)
250 ден.
Alexandria cuvee црвено - Тиквеш (0.75л)
1,100 ден.
Merlot Special Selection црвено - Тиквеш (0.75л)
1,100 ден.
Vranec Special Selection - Тиквеш (0.75л)
1,100 ден.
Bela Voda црвено - Тиквеш (0.75л)
2,500 ден.
Barovo црвено - Тиквеш (0.75л)
2,500 ден.
Merlot црвено - Бовин (0.187л)
250 ден.
Merlot црвено - Бовин (0.75л)
1,100 ден.
Cabernet Sauvignon црвено - Бовин (0.187л)
250 ден.
Cabernet Sauvignon црвено - Бовин (0.75л)
1,100 ден.
Alexandar црвено - Бовин (0.75л)
1,100 ден.
Dissan - Бовин (0.75)
1,800 ден.
Imperator - Бовин (0.75л)
2,500 ден.
Muscat бело - Бовин (0.187л)
250 ден.
Muscat бело - Бовин (0.75л)
1,100 ден.
Chardonnay бело - Бовин (0.187л)
250 ден.
Chardonnay бело - Бовин (0.75л)
1,100 ден.
Stobi Cuvee бело - Стоби (0.187л)
170 ден.
Stobi Cuvee бело - Стоби (0.75л)
600 ден.
Muscat Ottonel - Стоби (0.187л)
200 ден.
Muscat Ottonel - Стоби (0.75л)
800 ден.
Rkaticeli - Стоби (0.75л)
600 ден.
Chardonnay бело - Стоби (0.75л)
600 ден.
Rose - Стоби (0.187л)
170 ден.
Rose - Стоби (0.75л)
600 ден.
Antigona црвено - Стоби (0.187л)
170 ден.
Antigona црвено - Стоби (0.75л)
600 ден.
Vranec црвено - Стоби (0.187л)
170 ден.
Vranec црвено - Стоби (0.75л)
600 ден.
Merlot црвено - Стоби (0.75л)
800 ден.
Traminec Classic - Тиквеш (0.187л)
180 ден.
Traminec Classic - Тиквеш (0.75л)
700 ден.
Temjanika Classic - Тиквеш (0.187л)
180 ден.
Temjanika Classic - Тиквеш (0.75л)
700 ден.
Alexandria - Тиквеш (0.187л)
180 ден.
Alexandria - Тиквеш (0.75л)
700 ден.
Alexandria cuvee - Тиквеш (0.187л)
250 ден.
Alexandria cuvee - Тиквеш (0.75л)
1,100 ден.
Temjanika Special Selection - Тиквеш (0.75л)
1,100 ден.
Sauvignon Blanc - Тиквеш (0.75л)
1,100 ден.
Bela Voda - Тиквеш (0.75л)
2,500 ден.
Barovo - Тиквеш (0.75л)
2,500 ден.
Alexandria rose - Тиквеш (0.187л)
180 ден.
Alexandria rose - Тиквеш (0.75л)
700 ден.
Alexandria cuvee rose - Тиквеш (0.187л)
250 ден.
Alexandria cuvee rose - Тиквеш (0.75л)
1,100 ден.
Пијалоци
Coca-cola
100 ден.
250 мл.
Schweppes
100 ден.
250 мл.
Tonik - water
100 ден.
250 мл.
Pepsi
100 ден.
250 мл.
Seven up
100 ден.
250 мл.
Gazoza
100 ден.
250 мл.
Mirinda
100 ден.
250 мл.
Cockta
100 ден.
250 мл.
Red Bull
200 ден.
250 мл.
Nectar
120 ден.
250 мл.
Red Smoothies
160 ден.
Јагода, малина, вишна, аронија (330 мл.)
Red Smoothies Nature
200 ден.
Банана, јагода, малина, вишна, аронија, портокал (330 мл.)
Green Smoothies
160 ден.
Банана, киви, јаболка, круша, мед (330 мл.)
Лимон цеден
110 ден.
330 мл.
Портокал цеден
150 ден.
330 мл.
Цитрон цеден
150 ден.
330 мл.
Микс цеден
150 ден.
330 мл.
Maja негазирана вода
70 ден.
250 мл.
Maja негазирана вода
130 ден.
750 мл.
Јана вода
70 ден.
330 мл.
Јана вода
130 ден.
750 мл.
Maja газирана вода
70 ден.
250 мл.
Maja газирана вода
130 ден.
750 мл.
Јамница газирана вода
70 ден.
250 мл.
Јамница газирана вода
130 ден.
750 мл.