Во моментов сме затворени, ве очекуваме во 07:00ч.

Готвени јадења
Понеделник
160 ден.
Мусака порција (250 гр.)
Вторник
200 ден.
Турлитава порција (200гр.)
Среда (посно)
100 ден.
Гравче тавче (порција)
Среда
160 ден.
Гравче тавче со колбас (порција)
Четврток
160 ден.
Спанаќ во рерна со јајца на око порција (300гр.)
Петок
160 ден.
Ориз со пилешко порција (300гр.)
Главни јадења
Тава “Opera House”
850 ден.
Jунешки бифтек, свинско филе, брокула, кромид, тиквичка, домат, зачини (530гр.)
Бифтек на жар
950 ден.
Бифтек, вариво (350гр.)
Бифтек со зелен бибер
990 ден.
Бифтек, сос зелен бибер, вариво (350гр.)
Паста
Макарони “Carbonara”
240 ден.
Сланина, хопла неутрална, јајце, зачини
Шпагети “Carbonara”
240 ден.
Сланина, хопла неутрална, јајце, зачини
Макарони “Parma”
240 ден.
Пршута, пармезан, хопла неутрална, зачини
Шпагети “Parma”
240 ден.
Пршута, пармезан, хопла неутрална, зачини
Таљатели Фунги
270 ден.
Шампињони, вргањ, хопла неутрална, зачини
Паста “Opera House”
310 ден.
Тестенини, сланина, пршута, пармезан, вргањ, хопла неутрална, горгонзола, зачини
Шпагети “Болоњезе”
240 ден.
Пелат и мелено месо
Макарони “Болоњезе”
240 ден.
Пелат и мелено месо
Макарони “Базилико”
240 ден.
Црвен сос и босилок
Шпагети “Базилико”
240 ден.
Црвен сос и босилок
Додатоци
Помфрит со сирење
120 ден.
(250гр.)
Пекарски компир
100 ден.
(300гр.)
Помфрит
90 ден.
(300гр.)
Парчиња леб со кајмак и магдонос
130 ден.
Мешано вариво (200гр) (брокула, пченка, морков, карфиол, варен компир)
130 ден.
Апетисани
150 ден.
(бадеми, ореви, лешници, индиски ореви)
Десерт
Палачинка со мед и ореви
100 ден.
Палачинка со нутела и банана
130 ден.
Овошна салата
100 ден.
(Сезонско овошје)